piątek, 17 lutego 2017

Garnki specjalne - co warto wiedzieć?

O tym, że gotowanie towarzyszy nam od zawsze, nie trzeba nikogo przekonywać. Trzeba jednak przyznać, że sposób, w jaki przyrządzamy potrawy znacznie się zmienił. Doskonałym przykładem mogą być garnki WMF, które charakteryzują się nie tylko przepięknym designem, ale przede wszystkim doskonałą jakością wykonania oraz świetną funkcjonalnością. O czym zatem warto pamiętać zanim zdecydujemy się na zakup garnków?


Nowoczesne garnki WMF są coraz bardziej wyspecjalizowane, co powoduje, że niektóre są przeznaczone do przygotowywania konkretnych potraw, inne natomiast współpracują jedynie z płytą indukcyjną bądź z piekarnikiem. Na szczęście - zwłaszcza dla osób, które nienawidzą zmywania - znakomita większość z garnków, które obecnie można znaleźć w sklepach, świetnie dogaduje się ze zmywarkami.

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się oczywiście garnki wykonane ze stali nierdzewnej. Właściciele kuchenek indukcyjnych muszą jednak pamiętać o tym, aby garnki, które planują kupić, były przystosowane do przygotowywania posiłków na płycie indukcyjnej. Zazwyczaj producent umieszcza taką informację na etykiecie, ale każdy może to również sprawdzić za pomocą zwykłego magnesu. Jeżeli dno garnka przyciąga magnes, z pewnością nadaje się on do gotowania na kuchence indukcyjnej.

Dla osób, które uwielbiają pieczenie w piekarniku, świetnym wyborem będą żeliwne garnki WMF. Trzeba przyznać, że są one zdecydowanie cięższe i znacznie wolniej się rozgrzewają, ale z drugiej strony ciepło dłużej się w nich utrzymuje. Bez obaw można je również ogrzać do bardzo wysokich temperatur.

Dbający o dietę z całą pewnością powinni zaopatrzyć się w garnki ceramiczno-stalowe, które pozwalają na przygotowywanie potraw bez użycia tłuszczu. Co ważne, takie garnki są polecane również dla alergików, bo żywność nie ma żadnego kontaktu z niklem, który często jest uczulający.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz