czwartek, 3 kwietnia 2014

Jak udekorować stół na wiosnę?

Uff… Zima już za nami! :) Za oknem coraz częściej i coraz intensywniej przygrzewa słoneczko, słychać już radosny świergot ptaków, więc i w sercu nieco weselej :) Odrobinę dobrego nastroju i wiosennego ożywienia warto wprowadzić również do dekoracji stołowych – tak, by domownicy i zaproszeni goście przy każdym posiłku czy spotkaniu przy stole czuli tę niepowtarzalną atmosferę. Jak wprowadzić odrobinę świeżości na stół? Jakie zabiegi aranżacyjne zdadzą egzamin o tej porze roku? Odpowiedzi szukajcie w dzisiejszym wpisie :)

Świeże rośliny na stole
Nic nie wprowadzi na stół tak ożywczej nuty jak świeże, wiosenne rośliny: kwiaty, gałęzie kwitnących drzew i krzewów oraz zielone liście uzupełniające dekoracyjne bukiety. Warto o tej porze roku zwrócić uwagę na forsycje, które przepięknie kwitną na żółto. Same w sobie stanowią one niebanalną ozdobę stołu. Pięknie będą prezentowały się w białych, porcelanowych wazonach. Nie zapominajcie również o naszych polskich baziach – przyniesione ze spaceru i wstawione do wazonu długo będą cieszyły oko, zdobiąc stół i wnętrze.
Zimą kwiaty cięte są bardzo drogie – trudno więc zadbać o to, by często gościły na naszych stołach. Wiosną jednak przyroda budzi się do życia, a wraz z nią w przydomowych ogródkach pojawiają się na przykład narcyzy, hiacynty czy tulipany. Również w marketach za symboliczne kwoty można kupić bukiety przeuroczych, wiosennych kwiatów. Bardzo łatwo możecie stworzyć z nich efektowną dekorację stołu. Wiosenne kwiaty pięknie prezentują się w szklanych wazonach – przezroczystych lub kolorowych. Takie naczynia wspaniale podkreślają bowiem soczystą zieleń liści.

Efektowne dekoracje talerzy i serwetek
Nakrywając do stołu nie zapominajmy o przyozdobieniu serwetek i – ewentualnie - talerzy. Czasem wystarczy bardzo prosty zabieg dekoracyjny, by aranżacja stołowa nabrała wyrazu. Takim rozwiązaniem jest bez wątpienia dekorowanie serwetek pojedynczymi gałązkami, listkami lub kwiatami. Goście będą zachwyceni znajdując przy swoim nakryciu taki ozdobnik! Możecie również dołożyć do każdego nakrycia niewielki upominek, na przykład czekoladkę lub cukierek – takie drobiazgi nadal są w modzie!

Pastele lub kontrasty
Jeśli zastanawiacie się nad wiosennymi zestawami kolorów, to bez obaw możecie postawić na pastele. Harmonijne zestawienie łagodnych barw – efektownie prezentujących się również z bielą, sprawi, że aranżacja stołowa będzie sprawiała wrażenie świeżej, przestronnej i słonecznej. A o to przecież chodzi wiosną :) Alternatywą jest stosowanie wyrazistych zestawień barwnych, na przykład fioletu z zielenią, fuksji z bielą itp. Takie rozwiązania dekoracyjne także ożywią Wasz stół.

Wiosna wspaniale wpływa na nasz nastrój, dodaje wigoru i sprawia, że jesteśmy bardziej skorzy do radości – zaprośmy ją więc do naszego stołu :) Wiosenne aranżacje stołowe także powinny dodawać nam pozytywnej energii. Jak widać, wcale nietrudno stworzyć efektowną dekorację – wystarczy kilka drobnych zabiegów i nasz stół (a wraz z nim również nasza kuchnia lub jadalnia) oczarowuje, przyciąga spojrzenia i sprawia, że po prostu czujemy się lepiej :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz