wtorek, 15 kwietnia 2014

Wielkanocne inspiracje

Obchody Wielkiego Tygodnia już się rozpoczęły, przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy trwają w najlepsze, dlatego w wolnych chwilach warto pomyśleć również o wielkanocnych dekoracjach stołu i jego świątecznym nakryciu :) Dzisiaj przygotowałam dla Was kilka inspiracji, garść sprawdzonych porad i kilka nowinek aranżacyjnych, które sprawią, że na Waszym stole zagości wiosna oraz świąteczna radość :) Dekorowanie nakryć stołowych i pomieszczenia, w którym się on znajduje – kuchni lub jadalni, to sama przyjemność i świetna zabawa!

Stół cały w fioletach
Utarło się, że wiosenne i wielkanocne aranżacje stołowe komponujemy w pastelowej tonacji. W ostatnich latach modne były również zielenie czy żółcie. Zaskoczcie jednak domowników i zaproszonych gości nieszablonowym rozwiązaniem dekoracyjnym na Wielkanoc! Warto zastanowić się nad fioletowymi elementami garnituru stołowego – są w tym sezonie bardzo modne i chętnie wykorzystywane do dekorowania pomieszczeń. Można na przykład użyć fioletowego obrusu lub bieżników, które ułożymy nieco inaczej niż zazwyczaj – zamiast tradycyjnego jednego bieżnika wzdłuż stołu, układamy kilka w poprzek. Fiolet ładnie komponuje się z żółcią i zielenią, a także z bielą. Śnieżnobiała porcelana stołowa "złamie" nieco wyraziste odcienie fioletu. Do pastelowych fioletów pasują również delikatne róże. Serwetki, kolorowe szkła, kwiaty, świece i inne dekoracje można skomponować z mieszanki np. fioletowych i różowych elementów. Jeśli fiolet jest zbyt wyrazistym kolorem jak na czyjś gust, można zastanowić się nad odcieniami niebieskiego – przełamanymi żółtymi plamami barwnymi.

Kontrasty barwne
Bardzo ciekawie wyglądają aranżacje wielkanocne, gdy do udekorowania stołu użyjemy kontrastujących elementów garnituru stołowego. Sprawdzi się chociażby połączenie fuksji z pomarańczowym, przełamane bielą porcelany. Połączenie zieleni i pomarańczowego może być nieco "ciężkawe", jednak w połączeniu z przezroczystym szkłem zyskuje wiosenną świeżość i z pewnością sprawdzi się na Wielkanoc.

Kryształowe drobiazgi
Stół wiosenno-wielkanocny powinien prezentować się świeżo i radośnie. Taki efekt mogą zapewnić kryształowe elementy garnituru stołowego. Przepiękne kieliszki z pewnością będą ozdobą same w sobie. Nie muszą jednak być przezroczyste – równie pięknie prezentują się kieliszki wykonane z barwionego szkła. Ta sama zasada dotyczy wazonów, lampionów oraz innych dekoracji. Można je wypełnić kolorowymi jajeczkami i stworzyć efektowną dekorację stołu.

Jak widzicie, pomysłów na wiosenno – świąteczną aranżację stołową jest naprawdę wiele! Nie obawiajcie się eksperymentować z kolorami i barwnymi kontrastami, są bowiem teraz w modzie. Nie zapominajcie o świeżych kwiatach, baziach i innych wielkanocnych "dodatkach", których w Święta nie może zabraknąć na Waszym stole. Dzięki nim całość dekoracji zyska świeży, wiosenny wygląd. Starannie dobrane elementy aranżacji stołowej i pięknie wkomponowane w całość dekoracje z pewnością przyczynią się do budowania miłej, rodzinnej atmosfery w te radosne Święta :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz