poniedziałek, 30 listopada 2015

Świąteczne dekoracje stołu - jak udekorować stół na święta?

Na magię świąt składa się mnóstwo rzeczy – możliwość spędzenia czasu w gronie najbliższych, śnieżny krajobraz za oknem, pięknie ozdobiona choinka i smaczne potrawy. Istotne są również dekoracje, nie tylko te na świątecznym drzewku, ale również te na stole – w końcu to przy nim spędza się najwięcej czasu podczas Bożego Narodzenia.

Obrus
Pierwsza rzecz, jaka powinna znaleźć się na świątecznym stole. Jego kolor należy dobrać biorąc pod uwagę całość dekoracji, przede wszystkim zastawę. Jeśli zastawa jest prosta, biała, mało zdobna, można zdecydować się na bardziej wzorzysty obrus. Doskonale sprawdzi się szary ze srebrnymi ornamentami. Śnieżnobiały obrus doskonale będzie pasował do wzorzystej zastawy stołowej i bogatych ozdób.
Świece
Delikatne, nastrojowe światło świec doskonale sprawdzi się na wigilijnym stole. Ich kolor należy dobrać do całości dekoracji, ale najbardziej popularnym kolorem jest czerwień i biel. Można postawić je nie tylko na stole, ale również na meblach – będą dawały więcej światła, będzie więc można zrezygnować z intensywnego oświetlania żarówkami. Dodatkowo w sklepach można spotkać świece w świątecznych kształtach, jak choinka.
Gałązki drzew iglastych
Samodzielnie można z nich zrobić piękne, świąteczne dekoracje. Bardzo popularny jest wieniec przyozdobiony bombkami w różnych kształtach. Gałązki drzew iglastych można również położyć koło każdego talerza.
Owoce i przyprawy
Suszone owoce doskonale sprawdzą się jako element dekoracyjny. Można w tym celu wykorzystać suszone plastry pomarańczy, cytryny, czerwone jabłka czy gwiazdki anyżu. Doskonałą i pięknie pachnącą dekoracją będą również laski wanilii.
Serwetki

Powinny znaleźć się na każdym stole przede wszystkim ze względów higienicznych, ale mogą również stanowić doskonałą ozdobę. W sklepach można kupić serwetki ze świątecznymi nadrukami, można je również ułożyć w fantazyjne kształty. Bardziej elegancką, ale też nieco droższą, alternatywą dla papierowych serwetek będą te wykonane z płótna. Można je włożyć w eleganckie obrączki, które powinny być dobrane pod kolor serwetek i całego wystroju stołu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz