wtorek, 24 listopada 2015

Jak udekorować stół na przyjęcie weselne?

Na doskonałe, niezapomniane przyjęcie weselne składa się wiele rzeczy – zarówno odpowiedni dobór menu, oprawy muzycznej, wybór sali weselnej, będącej w stanie pomieścić wszystkich gości, jak i również dekoracja stołu weselnego. Weselnicy spędzają przy stole mnóstwo czasu, więc powinien on prezentować się jak najpiękniej – doskonałe dania wymagają odpowiedniej oprawy.

Na początek warto zastanowić się nad kolorystyką dekoracji. Warto zdecydować się na jeden motyw i w konsekwentny sposób dobierać ozdoby. Najbardziej popularna jest oczywiście biel, z elementami srebra czy złota,  nie jest to jednak konieczność.  
Doskonałym elementem dekoracyjnym są kwiaty. Popularnymi kwiatami pojawiającymi się na weselnym stole są białe lilie, śmiało więc można się na nie zdecydować. Doskonałym pomysłem będzie również wykorzystanie do dekoracji stołu kwiatów nawiązujących do ślubnej wiązanki. Idealnie sprawdzą się:
- bukiety świeżych kwiatów umieszczone w eleganckich wazonach;
- przezroczysta misa z wodą z umieszczonymi w środku świecami i główkami kwiatów;
- główka lub cały kwiat obwiązany wstążką, położony przy talerzu każdego z gości.
Wybierając dekoracje z darów natury można również podkreślić porę roku, w której odbywa się wesele - te mogą zostać przygotowane przez firmy, których bazę znajdziesz tutaj. O ile świeżo ścięte kwiaty doskonale będą kojarzyły się z latem oraz wiosną, tak jesienią sprawdzą się kolorowe liście, żołędzie czy kasztany, z których można zrobić stroiki, zimą na weselnym stole mogą królować gałązki drzew iglastych. Ważne, aby nie przesadzić z ilością kwiatów – będą ograniczać swobodę gości i przytłaczać zbyt intensywnym zapachem.
Karteczki z imionami gości nie muszą być białe i proste, można zrobić z nich doskonałą ozdobę. Przykładowo, jeśli weselnym motywem jest jesień, można wykorzystać liście, na których bez problemu można wypisać nazwiska weselników.
Popularnym pomysłem na ozdobę weselnego stołu są świece – sprawdzają się w każdej sytuacji, tak więc i na weselu nie może ich zabraknąć. Aby prezentowały się oryginalnie, można wsadzić je do szklanych kieliszków lub mis wypełnionych wodą i kwiatami. Ważne, aby dobrać je kolorystycznie do całości dekoracji. 

Warto zajrzeć: elegancka porcelana stołowa renomowanych marek

Ostatnim, niezwykle popularnym elementem są serwetki – niezależnie od tego, czy są papierowe, czy płócienne, mogą prezentować się elegancko. Fantazyjne ułożenie sprawi, że będą przyciągały wzrok i zainteresowanie gości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz