czwartek, 15 grudnia 2016

Użyteczność i elegancja, czyli jak kupić porcelanę wysokiej jakości?

 Porcelana stołowa jest pożądana praktycznie w każdym domu, gdyż wyróżnia się pięknem i elegancją, a ponadto praktycznością oraz wytrzymałością. Jednak jeśli liczymy na zakup produktu spełniającego owe cechy, należy postawić na porządną, markową porcelanę, gdyż na rynku nie brakuje drogich imitacji czy też podróbek. Czym zatem kierować się podczas kupowania porcelany stołowej?Kupujemy porcelanę- na co warto zwrócić uwagę, aby nie skończyć z podróbką w rękach?


Wybierając porcelanę, należy oczywiście zwracać uwagę na jej wygląd, który już nam wiele powie o metodzie produkcji, a także proporcji zastosowanych surowców czy też temperaturze wypału. Okazuje się, ze im bielsza jest porcelana, tym jest lepsza jakościowo. W przypadku szarawej porcelany, mamy do czynienia z produktem gorszej jakości. Dobra porcelana charakteryzuje się przejrzystością, a więc przepuszcza światło i sprawia wrażenie niemal przezroczystości.

Niezwykle ważna jest także grubość porcelany. Jeśli więc pragniemy wydać pieniądze na to co najlepsze, to należy stawiać na cienką porcelanę. W przypadku porcelany twardej stosuje się do jej produkcji dużą ilość kaolinu i wypala się ją w temperaturze około 1400 st. C. Dzięki poddaniu produktu procesowi szkliwienia, oprócz cienkiej struktury zyskuje ona także odporność na zarysowania, dzięki czemu użytkownicy będą mogli korzystać z porcelanowych wytworów przez długie lata.


Rodzaje zdobień


Bardzo dużo o jakości porcelany świadczy rodzaj wykonanych zdobień. Znacznie droższa i piękniejsza jest porcelana stołowa, która jest ręcznie malowana, co wynika z nakładu pracy włożonego w zdobienie. Liczy się tutaj duża precyzja oraz nieprzeciętny talent. Miej spektakularnym prezentem będzie porcelana zdobiona mechanicznie i z klejonymi dekoracjami. Podczas kupowania porcelany warto zwrócić uwagę także na rodzaj użytych materiałów do dekorowania. Zastawa wyrabiana ręcznie jest równiejsza i bardziej zadbana.

1 komentarz:

  1. Planuję zakup eleganckiej zastawy porcelanowej w prezencie rocznicowym dla moich rodziców, więc Twoje wskazówki na pewno mi się przydadzą, dzięki!
    A propos mieszkań, czy słyszałaś może jakieś opinie na temat dewelopera PCG? Bardzo spodobała mi się ich inwestycja Nowa Sołtysowicka!

    OdpowiedzUsuń