niedziela, 23 grudnia 2012

Najpiękniejsze stroiki Świąteczne
     Każdej z nas zależy na tym, by Święta upłynęły w magicznej atmosferze, w pięknie udekorowanym domu, w gronie najbliższych. Aranżacje Bożonarodzeniowe to ważny element przedświątecznych przygotowań, dlatego dzisiaj przygotowałam kilka porad na temat komponowania stroików Bożonarodzeniowych. Nie może ich zabraknąć na Świątecznym stole :) Budują one wyjątkową atmosferę, podobnie jak pięknie przystrojona choinka, a przy tym stanowią najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o wyeksponowanie na stole nastrojowego blasku świec :)

     Tradycyjne stroiki Bożonarodzeniowe wykonywane są z gałązek świerkowych lub nieco bardziej dekoracyjnych sosnowych. Ich wadą jest jednak fakt, że szybko gubią igły i mogą nie przetrwać całych Świąt. Rozwiązaniem tego problemu jest użycie syntetycznych gałązek, jednak efekt dekoracyjny daleki jest od ideału. Alternatywą dla iglaków jest jednak jemioła i jarzębina. Obie rośliny pięknie prezentują się na stole, a przy tym nie brak im prawdziwie świątecznego charakteru.

     W krajach anglojęzycznych bardziej niż tradycyjne stroiki stołowe popularne są stroiki zawieszane na drzwiach domów. Najczęściej przyjmują one formę kolistych wieńców Bożonarodzeniowych. Warto wykorzystać podobne rozwiązanie podczas komponowania dobrze nam znanych stroików stołowych. Konieczne będą oczywiście rozmaite ozdoby Świąteczne, jednak taki stroik dość łatwo wykonać. Warto pamiętać jednak, że nietypowe stroiki mają najczęściej nowoczesny rys i nie pasują do klasycznych aranżacji stołowych.

     Warto rozważyć również umieszczenie stroika… nad Świątecznym stołem. W ostatnich latach to bardzo popularny trend wykorzystywany nie tylko w Boże Narodzenie, ale również na Wielkanoc. Najczęściej nad stołem zawiesza się kilka kolistych wieńców Świątecznych, od najmniejszego do największego. Oczywiście w zależności od rodzaju Świąt są one wykonane z różnych materiałów i inaczej przyozdobione.

     Modne ostatnimi czasy są stroiki ekologiczne. Do ich ozdobienia można wykorzystać naturalne materiały, kłosy zboża i suszone plasterki owoców tj. cytryny, pomarańcze i grejpfruty. Wystarczy, że włożymy je do piekarnika i wysuszymy przy uchylonych drzwiczkach i niezbyt wysokiej temperaturze. Owoce i kłosy zboża symbolizują dobrobyt i z pewnością przyniosą pomyślność w nadchodzącym nowym roku :)

     Najpiękniejsze stroiki Bożonarodzeniowe to te wykonane samodzielnie. Warto znaleźć kilka wolnych chwil w przedświątecznej krzątaninie, by przygotować taką ozdobę na Świąteczny stół. To niebanalny dodatek dekoracyjny i jeden z elementów budujących niepowtarzalną atmosferę :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz