niedziela, 9 grudnia 2012

Porcelana na Świąteczny stół
     Niebawem Święta Bożego Narodzenia, czas zatem pomyśleć o wystroju świątecznego stołu :) Dzisiaj przygotowałam dla Was kilka sprawdzonych porad na temat dobierania porcelany stołowej do wystroju samego stołu. Mam nadzieję, że przydadzą się Wam one podczas komponowania Świątecznych aranżacji. Znajdziecie tutaj wskazówki dotyczące zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych garniturów stołowych. Być może moje porady okażą się przydatne również podczas innych uroczystości :)

Śnieżnobiała porcelana zawsze w modzie
     Biała porcelana stołowa – nie może jej zabraknąć w żadnym domu. Sprawdza się zarówno na co dzień, jak i podczas wyjątkowych okazji. Pięknie prezentuje się na stole w towarzystwie wyrazistych dekoracji, chociaż nie jest to regułą: wystarczy wspomnieć o ascetycznych skandynawskich aranżacjach. Klasyczna biała porcelana towarzyszy wielu Świętom i uroczystościom o charakterze rodzinnym. Jej uroku nie da się zastąpić niczym innym. Dlatego warto wyeksponować jej piękno kontrastującymi dodatkami, na przykład obrusem w nasyconej barwie, serwetkami czy Świątecznymi stroikami.

Porcelana stylowo zdobiona
     Na białym obrusie najpiękniej prezentuje się porcelana ozdobiona dyskretnymi wzorkami. W klasycznych aranżacjach stołowych sprawdzą się złote lub srebrne nadruki na porcelanie – często spotykane na serwisach naszych babć. Pięknie pasują one do kieliszków również ozdobionych złotym lub srebrnym obramowaniem. Raczej w Święta nie powinniśmy używać porcelany z motywami roślinnymi czy innymi dekoracyjnymi ornamentami. Wyjątkiem są przyjęcia Bożonarodzeniowe – wówczas można sięgnąć po talerzyki sałatkowe z kolorowym nadrukiem.

Nowoczesność na Twoim stole
     Czy na stole Świątecznym jest miejsce na nowoczesność? Boże Narodzenie kojarzy nam się najczęściej z tradycją i ciepłem domowego ogniska, być może dlatego minimalistyczny rys, tak charakterystyczny dla nowoczesnych trendów designerskich, wydaje się być zaprzeczeniem Świątecznej atmosfery. A tymczasem modernistyczne aranżacje nie muszą być chłodne i ascetyczne! Fantazyjnie pofalowana porcelana, nietypowy kształt naczyń (kwadratowe, owalne, asymetryczne) lub nietypowa barwa również mogą wspaniale sprawdzić się na stole podczas obchodów Bożego Narodzenia.
     Święta tuż tuż, więc w wielu domach przygotowania do tego najpiękniejszego w roku czasu trwają w najlepsze. Nie zapomnijcie przygotować aranżacji stołowej, która podkreśli wyjątkowy, świąteczny nastrój. W wielu sklepach można teraz znaleźć promocje i przedświąteczne rabaty – zapraszam do obejrzenia asortymentu w sklepie NaMoimStole :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz