sobota, 1 grudnia 2012

Tegoroczne trendy w dekorowaniu stołu Bożonarodzeniowego     Już w listopadzie w wielu sklepach dekoruje się wystawy na Święta. Wraz z początkiem grudnia rozpoczynają się już pierwsze przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia, chyba najbardziej lubianych i wyczekiwanych Świąt - nie tylko przez najmłodszych. Mikołajki to najwyższy czas na wypiek Bożonarodzeniowych pierniczków. Warto zatem zastanowić się już teraz jak udekorować nie tylko dom, ale również Świąteczny stół. Przy nim spędzamy wiele magicznych chwil z bliskimi i przyjaciółmi. W tym roku wyraźnie zarysowały się już aranżacyjne trendy Bożonarodzeniowe. Mam nadzieję, że znajdziecie wśród nich inspirację do własnych kompozycji i dekoracji stołowych :)

Blask srebra i złota
     Do przystrojenia Bożonarodzeniowego stołu z pewnością przydadzą się wszelkie dodatki w kolorze złota lub srebra – lub obu tych barw jednocześnie. Elegancki obrus ozdobiony srebrną lub złotą nitką to w tym sezonie podstawa świątecznego nakrycia stołowego. Jeśli zdobienia w metalicznych barwach są dyskretne, dodadzą szyku aranżacji i nie wywołają wizualnego wrażenia ciężkości. Świetnie pasują do nich naczynia i kieliszki ozdobione srebrnymi lub złotymi ornamentami lub ażurowymi wzorkami.
Awangardowe zestawienia
     Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się zielone akcenty na stole. Zieleń uspokaja, jest kolorem nadziei, zatem wspaniale pasuje do stylistyki Bożonarodzeniowej! I to nie tylko w postaci nasyconej zieleni z czerwienią. Ciekawym pomysłem jest udekorowanie stołu w kolorystyce złoto – zielonej lub czerwono – fioletowej. Takie nietypowe zestawienia kolorystyczne sprawdzą się nie tylko w przypadku stołu nowoczesnego. Z pewnością zaskoczą gości i wniosą do świątecznych dekoracji domu nieco świeżości.
Pomysły na ciekawe dekoracje
     Na Bożonarodzeniowym stole nie może zabraknąć eleganckich dekoracji. Nie zapominajcie o odpowiednim, nastrojowym oświetleniu – świeczniki (kupisz je, np. w tym sklepie), świece i podgrzewacze zapachowe są niezbędne do budowania świątecznej atmosfery. Świeczki typu tea light można ustawić w kolorowych kieliszkach – wspaniale sprawdzają się one w roli niewielkich, lecz stylowych lampionów. Ciekawym pomysłem na świąteczną dekorację jest również wykorzystanie świeczników do wyeksponowania pięknych bombek. To nietypowe rozwiązanie, prezentuje się jednak zjawiskowo na świątecznym stole.
Eleganckie drobiazgi
     Dbałość o szczegóły to podstawa udanej dekoracji stołowej. Dlatego nie zapominajcie o drobiazgach. Przy każdym nakryciu można ustawić elegancką winietkę i drobny upominek dla każdego z gości – na przykład czekoladkę. To sympatyczny ukłon w stronę wszystkich zaproszonych  i z pewnością wywoła uśmiech na ich twarzach.

     Boże Narodzenie już niebawem – trzeba zatem rozpocząć przedświąteczne przygotowania :) Mam nadzieję, że dostarczą Wam one dużo radości i dobrej zabawy. To wspaniała okazja, by zaangażować wszystkich członków rodziny do pomocy. W czasie przedświątecznej krzątaniny nie zapomnijcie o świątecznym nakryciu stołu :)


1 komentarz:

  1. Czekam na więcej zdjęć :)

    _______________
    www.wnetrzazewnetrza.pl

    OdpowiedzUsuń