czwartek, 7 lipca 2016

Letnia aranżacja stołu

W obecnych czasach kulinarny świat to nie tylko szybko przygotowywane potrawy czy posiłki w biegu. Obecnie istotny jest nie tylko wygląd samych potraw, ale także estetyka stołu oraz zastawy. Podczas spożywania posiłków uruchamiamy nie tylko zmysł smaku czy węchu, ale również wzroku dlatego warto jest zadbać o to, co dzieje się wokół talerza. Każda osoba lubi przecież zasiąść przy czystym, schludnym, a także ciekawie udekorowanym stole.


Letnia aranżacja stołu


Odpowiednia aranżacja tworzy swojego rodzaju nastrój dlatego powinna być dobrana do danej okazji, która świętowana jest przy stole. Lato jest tą porą roku, która daje nam możliwość odświeżenia nieco stołu za pomocą przeróżnych dodatków.

Bardzo stylowym pomysłem na zaaranżowanie stołu są przede wszystkim świeże kwiaty. Jeśli zależy nam na dodaniu stołowi lekkiej dozy elegancji to warto postawić na dekoracje z kwiatów w białym kolorze jak przykładowo lilie. Innym bardzo ciekawym dodatkiem dodającym nieco świeżości będą świece, które dodatkowo wprowadzą ciepłą i domową atmosferę. Najlepiej wybrać wersje zapachowe, które otulą pomieszczenie niezwykłym aromatem.

Harmonia


Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że zarówno kwiaty, jak i świece powinny tworzyć harmonię z kolorem zastawy. Jest to istotne z tego względu, aby nie pojawił się na stole stylistyczny chaos, który zepsuje całą aranżację. Z tego właśnie względu warto poznać aktualne trendy w zastawie stołowej.

Trendy w zastawie stołowej


Aktualne trendy w zastawie stołowej to od jakiegoś czasu nie tylko czysta biel, ale przede wszystkim jej połączenie z różnymi wzorami oraz motywami. Prym wiodą przede wszystkim motywy kwiatowe na białym tle co można zauważyć przede wszystkim na kolekcjach marki Villeroy and Boch. Oprócz tego modne są również kolorowe podstawki oraz filiżanki w bardzo intrygujące motywy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz