wtorek, 16 sierpnia 2016

Jak skompletować serwis obiadowy

Serwis obiadowy składa się z naczyń, w których będą podawane napoje i potrawy: filiżanki na kawę i herbatę, sztućce oraz inne dodatkowe akcesoria typu sosjerka. Pomimo tego, że serwis obiadowy jest elementem znajdującym się w każdym domu, to na przestrzeni lat może dojść do jego zniszczenia czy też zagubienia. Jak więc skompletować serwis obiadowy?


Kompletowanie serwisu obiadowego


Warto już na wstępie zaznaczyć, że warto zainwestować w dwa rodzaje zastawy, czyli taką do codziennego użytku oraz zastawę na przyjęcia. Można oczywiście wybrać najprostsze rozwiązanie, czyli wyposażyć się w gotowy już serwis obiadowy dla 12, 8 czy 6 osób lub samodzielnie skompletować poszczególne elementy.
Serwis obiadowy do codziennego użytku powinien być jak najprostszy, a kształt talerzy zależy od naszych preferencji.

Warto stawiać na uniwersalne talerze, które będzie można potem bez problemu dokupić, gdy dojdzie do ich zniszczenia czy też zbicia. Potrzebne będą także miski w różnych rozmiarach oraz kubki. Jeśli chodzi o kolorystykę, to najlepiej aby była ona dopasowana do pozostałych elementów kuchni. Z kolei sztućce ze stali nierdzewnej są najpraktyczniejsze.

Jeśli chodzi o serwis obiadowy na przyjęcia, to najlepiej wybrać sztućce ze stali szlachetnej lub posrebrzane z bogatymi zdobieniami. Nie powinno zabraknąć również specjalnego kompletu filiżanek na kawę czy herbatę, a także sosjerek, dzbanków oraz maselnic. Przyda się również zestaw kieliszków do białego i czerwonego wina oraz kieliszki do wódki i szampana.

Pamiętajmy o tym, aby sztućce nie pochodziły z różnych zestawów. Jeśli nie wiemy na jakie wzornictwo czy kolorystykę talerzy się zdecydować, to najlepiej postawić na naczynia gładkie lub takie ze skromnym i subtelnym wzorem.

Wszyscy goście powinni dostawać potrawy na talerzach pochodzących z tego samego serwisu.

2 komentarze:

  1. Jako uzupełnienie tego artykułu można dodać, że przy wyborze serwisu porcelany do codziennego użytku należy kierować się ilością asortymentu dostępnego w ramach tego samego fasonu porcelany i zdobienia. Przy codziennym użytkowaniu porcelany naturalne jest że dochodzi do stłuczek i uszczerbków. Możliwość zakupu poszczególnych elementów porcelany na sztuki umożliwi uzupełnienie uszkodzonych elementów porcelany.
    Pełny asortyment produktów Fabryki Porcelany Chodzież i Ćmielów znajdą Państwo tylko na stronie www.porcelanaisztucce.pl.

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne serwisy obiadowe niestety się mocno zużywają, jeśli są myte w zmywarkach, dlatego warto myć je ręcznie. ;) Jeśli ktoś poszukuje ładnych zestawów to warto zajrzeć tu: Serwisy Obiadowe - Sprawdź

    OdpowiedzUsuń