czwartek, 18 sierpnia 2016

Udane przyjęcie


W swoim życiu każdy z nas organizuje mniejsze bądź większe przyjęcie. Najważniejszym wydaje się wesele, niemniej i te bardziej kameralne przyjęcia są bardzo istotne. Z tego powodu nie można pominąć ani jednego elementu, który składa się na naprawdę dobrą zabawę i właściwie przygotowane przyjęcie. W tym artykule zastanowimy się, jak zorganizować małe, popołudniowe przyjęcie przy kawie, które będzie w dobrym guście oraz którego zastawa będzie bez zarzutu.


Każda pani domu powinna wiedzieć, jak najlepiej przygotować dla rodziny bądź przyjaciół miły czas na herbatkę. Oprócz bycia uroczą gospodynią należy zadbać o etykietę, jeśli chodzi o nakrycie stolika, ułożenie sztućców, filiżanek i ogólnie całej zastawy.

Kilka podstawowych zasad:
  • należy pamiętać o tym, że obrus musi zwisać przynajmniej 20 centymetrów z każdej strony i musi pasować do koloru oraz wzorów na serwisie.
  • nie zapomnijmy również o tym, by każdy dostał serwetkę. 
  • sztućce układamy według kolejności użycia – po ustaleniu kolejności podawania poszczególnych dań. 
  • od zewnątrz układamy sztućce do pierwszego dania, a od wewnątrz do ostatniego. 
  • z lewej strony talerza kładziemy widelce, zaś z prawej łyżkę i noże, których ząbki skierowane są do wewnątrz. 
  • skoro organizujemy popołudniowe przyjęcie przy kawie, to posiłków będzie niewiele - z tego względu będą nam potrzebne tylko talerzyki do ciasta, małe widelczyk i łyżeczka

Jakie przekąski przygotować? 

Dobrym rozwiązaniem są koreczki, małe kanapeczki, zdrowe i chrupiące sałatki oraz oczywiście ciasta czy babeczki. Tak, aby dla każdego gościa znalazło się coś miłego dla oka i smacznego dla żołądka.

Na koniec warto zastanowić się, jaki wybrać serwis kawowy. Należy pamiętać bowiem, że nasz zestaw jest naszą wizytówką. Warto więc mieć na takie okazje stylowy, piękny serwis.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz