piątek, 2 września 2016

Wygodne przyjęcie koktajlowe

W ostatnim okresie czasu bardzo popularnym rozwiązaniem stały się przyjęcia koktajlowe organizowane przy wielu różnych okazjach. Oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego gdyż tego rodzaju przyjęcia są bardzo prostą, praktyczną i co najważniejsze tanią i szybką opcją zorganizowania przyjęcia.

Żebyśmy jednak mogli się cieszyć z jak najbardziej udanego przyjęcia koktajlowego musimy pamiętać przynajmniej o kilku najbardziej podstawowych sugestiach wpływających na sprawne zorganizowanie tego rodzaju przyjęcia.

Miejsce na przyjęcie


Przyjęcie koktajlowe może być organizowane zarówno w pomieszczeniu zamkniętym jak też na dworze. Tego rodzaju przyjęcia są zazwyczaj organizowane w późnych godzinach popołudniowych, 
najpopularniejszymi są godziny 16 i 18. Czas trwania przyjęcia wynosi zazwyczaj 2-3 godziny. Motywem charakterystycznym dla tego rodzaju przyjęć jest to, że odbywa się ono na stojąco w bardzo luźnej atmosferze. 

Całość przyjęcie jest obsługiwanego przez kelnerów poruszających się z jak największą dyskrecja pośród gośćmi z tacami, na których znajdują się przekąski i trunki. W przypadku spożywania trunków każda z osób uczestniczących w przyjęciu koktajlowym częstuje się nimi sama, biorąc je z tacy kelnera krążącego pomiędzy zaproszonymi gośćmi. Opróżnione kieliszki wracają na tace.

Menu przyjęcia

Przygotowanie odpowiedniego menu to bez wątpienia jedno z większych wyzwań, z którym przyjdzie się nam zmierzyć podczas organizacji przyjęcia koktajlowego. W celu uniknięcia pewnych „wpadek” warto zatroszczyć się o to żeby serwowane podczas przyjęcia potrawy posiadały odpowiednia konsystencję. W związku z tym, że tego rodzaju przyjęcia odbywają się w formie stojącej i spożywanie potraw odbywa się również w ten sposób, przekąski nie mogą być nazbyt mocno wodniste. 

Polecamy: elegancka porcelana stołowa - idealna na przyjęcia koktajlowe

Utrudnia to bowiem ich spożywanie no i oczywiście grozi niekontrolowanym upadnięciem potrawy. Sprawdzonym rozwiązaniem jest zatem podawanie różnego rodzaju koreczków, małych kanapek czy też popularnych tartinek. 

Na przyjęciu koktajlowym nie podajemy dania głównego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz