poniedziałek, 5 września 2016

Czarna porcelana stołowa - jak dopasować do niej dodatki?


Porcelana stołowa wcale nie musi być biała. Równie dobrze sprawdzi się zastawa w czarnym kolorze. Jest to rozwiązanie praktyczne i niezwykle efektowne. Czerń doskonale komponuje się z wnętrzami nowoczesnymi, awangardowymi. Czarne talerze i półmiski prezentują się świeżo i nowatorsko. Jak dopasować je z resztą aranżacji?

Czerń w różnym stylu


Czarna zastawa doskonale komponuje się z nowocześnie urządzonymi pomieszczeniami. Faktura i kształt talerzy i misek powinna zostać jednak odpowiednio wybrana. Czarne wyraziste talerze świetnie sprawdzą się w połączeniu ze stylem industrialnym, który charakteryzuje się subtelną elegancją. 

Czerń dobrze komponuje się także w połączeniu z dodatkami w kolorze srebra i złota. W połączeniu z takimi dekoracjami będzie wyglądać wyrafinowanie. Czarna porcelana dobrze współgra także z drewnem, można więc zrezygnować z użycia obrusa. 

Zestawienie jej z elementami kolorowymi np. szklankami w kolorze czerwonym i zielonym jest niejako nawiązaniem do tradycji ludowych. Zawsze trafionym pomysłem jest połączenie czarnej zastawy z białymi dodatkami np obrusem. Powstanie kontrastowy styl opt-art, prosty i klasyczny zarazem

Czarna zastawa na święta

Zamiast tradycyjnej białej porcelany po czarną zastawę można sięgnąć w okresie świąt Wielkanocy lub Bożego Narodzenia. Czerń doskonale pasuje do dodatków w kolorze srebrnym, złotym czy czerwonym, które są charakterystyczne dla bożonarodzeniowych ozdób. 

Z kolei zestawienie z żółtym prezentuje się świeżo i ciekawie. Dekoracja samych czarnych talerzy powinna już jednak być skromna. Wystarczy dodać do nich materiałową serwetkę w kolorze białym lub czerwonym. Równie dobrze można nadać jej jakiś ciekawy kształt i ozdobę w postaci gałązki jodły. W czasie Wielkanocy na stole mogą pojawić się świeże kwiaty np. żonkile lub różnokolorowe tulipany.

2 komentarze:

  1. Wow, taka zastawa musi genialnie wyglądać na stole o ile oczywiście dobrze jest wszystko dopasowane, wydaje mi się, że tak samo jest z jasną zastawą, również ważne jest oby wszystko dobrze współgrało, ja mam kremową zastawę ze sklepu Dajar i do niej zawsze złote i brązowe dodatki i akcesoria na stole stawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Prezentowane zdjęcie, jakiej firmy przedstawia porcelanę?

    OdpowiedzUsuń