piątek, 4 marca 2011

Jak przygotować kolację dla Ukochanej z okazji Dnia Kobiet?


Chciałbyś przygotować nietypową niespodziankę dla Ukochanej z okazji Dnia Kobiet? Z pewnością ucieszy Ją uroczysta kolacja we dwoje. Dla wielu mężczyzn to zadanie może jednak okazać się nie takie łatwe. I chociaż mężczyźni uważani są za najlepszych kucharzy, przydatne mogą okazać się wskazówki na temat nakrycia stołu oraz porady dotyczące dekoracji stołowych :)

Jeśli wymyśliłeś już menu (lub znalazłeś numer telefonu do najlepszej w mieście restauracji ;) ), możesz skorzystać z różnych propozycji aranżacji stołowych. Jednak z okazji Dnia Kobiet warto pokusić się o oryginalne nakrycie stołu, jednocześnie na tyle proste, by każdy Pan doskonale sobie z nim poradził. Może zaprosisz swoją Ukochaną na kolację w stylu PRL? ;)

Obowiązkowym akcentem dekoracyjnym w przypadku aranżacji stołowej w stylu PRL tego typu są oczywiście goździki ;) W czasach PRL kobiety dostawały je nie tylko w pracy. Nie zapomnijcie więc podarować Ukochanej symbolicznego goździka, przynajmniej jeden powinien również znaleźć się na stole – koniecznie z gałązką asparagusa! Ponieważ współcześnie goździki nie są zbyt popularnymi kwiatami, możecie zastąpić je tulipanami.
Jeśli chodzi o odpowiednią zastawę stołową na kolację w stylu PRL, może znajdziecie w szafie lub kredensie stare naczynia? Ewentualnie możecie użyć klasycznej, białej porcelany. Typowa zastawa z okresu PRL-u była bardzo prosta, czasem zwyczajnie brzydka, bywało też, że na naczyniach widniały nieestetyczne loga producentów. To samo dotyczy innych dodatków, tj. sztućce czy obrus.
  
Kolacja w takim stylu z pewnością ucieszy Panie, które mają odrobinę poczucia humoru. Jest to również doskonała okazja dla par z dłuższym stażem, które pamiętają czasy PRL-u, do snucia wspomnień. Jeśli jednak uważasz, że Twoja Ukochana nie będzie zadowolona z takiej aranżacji stołowej, możesz nakryć stół w romantycznym stylu. Jest to sprawdzony sposób na kolację we dwoje.

Romantyczna aranżacja stołowa wymaga oczywiście nieco więcej uwagi i przygotowań. Będziesz potrzebował pięknego bukietu kwiatów (a przynajmniej róży ułożonej przy nakryciu ukochanej), niezbędne są również świece. Najważniejszy w tym wypadku jest intymny, urokliwy nastrój, który z pewnością uda Ci się wyczarować przy pomocy półmroku oraz odpowiedniego oświetlenia.
  
Romantyczne nakrycie stołu pociąga za sobą również konieczność ustawienia na stole pięknej porcelany oraz dobrania odpowiedniego obrusa i serwetek. Klasyczne zestawienia: czerwień – złoto oraz róż – beż, sprawdzą się niezawodnie. Również tradycyjny, biały obrus (udekorowany np. rozsypanymi płatkami kwiatów) będzie wspaniale się prezentował .

Kolacja z okazji Dnia Kobiet może wydaje Wam się bardzo podobna do kolacji Walentynkowej, pamiętajcie jednak, że przygotowujecie ją z myślą o swojej Ukochanej. Dlatego poza Jej ulubionymi potrawami, warto zadbać również o dekoracje stołowe w Jej ulubionym stylu.
  
Taka uroczysta kolacja z okazji Dnia Kobiet może okazać się wspaniałą niespodzianką dla Ukochanej oraz – a może przede wszystkim, wspaniałą okazją do spędzenia miłych chwil we dwoje. Każda kobieta ucieszy się niewątpliwie z takiej formy świętowania, zwłaszcza, jeśli Ukochany mężczyzna nie zapomni również o umyciu naczyń ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz