poniedziałek, 28 lutego 2011

Nietypowe dekoracje stołowe


Pewnie niektórzy z Was chcieliby od czasu do czasu zaskoczyć swoich gości niezwykłą aranżacją stołową. Pomysły na nieszablonowe dekoracje stołowe może podsunąć nam nasza wyobraźnia – wystarczy odrobina fantazji, by zwyczajne przyjęcie zyskało oryginalną oprawę. Przedstawię Wam kilka pomysłów na takie nietypowe dekoracje, które z pewnością przemienią każde przyjęcie w niezwykle ciekawe wydarzenie.
  
Kwadratowa porcelana stołowa nikogo już nie dziwi. Można jednak zaskoczyć gości i domowników oryginalnym designem naczyń. Z pewnością trójkątne naczynia, albo pojedyncze elementy w kształcie liścia lub łezki (na przykład półmisek czy patera) nie są codziennością na naszym stole. Czasem nietypowy wzór lub kolor naczyń mogą wprawić gości w zdumienie. Kieliszki czy szklanki wykonane z kolorowego szkła, nieprzezroczyste, a nawet matowe również zyskują coraz większą popularność. I oczywiście stanowią niebanalny akcent dekoracyjny na stole :)

Nietradycyjnym akcentem dekoracyjnym mogą być także obrusy lub serwetki. Na przyjęcia w gronie znajomych i przyjaciół świetnie będą pasowały najbardziej ekstrawaganckie rozwiązania – na przykład obrus wykonany ze słomy i traw :) Na nieco bardziej eleganckie spotkania wystarczy niestandardowo zestawić kolory serwetek i obrusa. Turkus i fiolet to kolory, które bardzo często pojawiają się w najnowszych trendach dekoracyjnych. Nic dziwnego zresztą – tworząc świeże, nieszablonowe zestawienia kolorystyczne, zaskoczymy gości nie tylko pomysłowością, ale i znajomością nowinek dekoracyjnych.

Wiele nieszablonowych dekoracji możemy wykonać sami, według własnego pomysłu. Ogromną popularnością cieszą się na przestrzeni ostatnich lat wszelkie dekoracje w szklanych naczyniach. Można w nich umieścić dosłownie wszystko: kwiaty lub świece pływające w wodzie, kamyczki, ale również kompozycje własnego pomysłu. Na przykład do naturalnej, ekologicznej aranżacji stołowej będą pasowały proste, szklane naczynia wypełnione migdałami, grochem, nasionami itp. Jeśli nie mamy pomysłu na oprawę takiej dekoracji, wystarczy zaopatrzyć się w świecznik, czy lampion typu Galerie – ideą tego typu dodatków dekoracyjnych jest możliwość dekorowania ich wnętrza według własnego uznania. Możemy więc wyczarować rozmaite dekoracje na różne okazje.

Jeśli chodzi o dekoracje kwiatowe, zamiast zwyczajnych bukietów w wazonach, kwiaty można ciekawie upiąć na obrusie, a nawet na krzesłach. Girlandy kwiatów na brzegach obrusów sprawdzą się w szczególności na wyjątkowe uroczystości, ale pojedyncze kwiaty przypięte do obrusu lub serwetki udekorowane w taki sposób to doskonały pomysł nawet na nieoficjalną aranżację stołową. Ogromną popularnością cieszą się w ostatnim czasie, zwłaszcza wśród dekoracji ślubnych, tzw. pomandery, czyli kule wykonane z kwiatów. Można nimi udekorować stół, albo krzesła. Dużą popularnością cieszą się również kuliste lampiony wykonane z papieru.

Jeśli chcemy sprawić, by nasz stół był wyjątkowy, możemy również zatroszczyć się o niebagatelne oświetlenie. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład umieszczenie łańcuchów lampek pod obrusem. Natomiast nad stołem można zawiesić zamiast lamp ciekawą dekorację, chociażby papierowe wycinanki.
  
Oczywiście, na naszym stole możemy zastosować pojedynczy, oryginalny akcent, jeśli jednak chcemy wyczarować fantazyjną aranżację stołową, możemy skomponować własną  aranżację stołową w całości. Na przykład na przyjęcie możemy zamiast tradycyjnego stołu udekorować „stół alchemika” albo inny, według własnego uznania – jedynym ograniczeniem w tym wypadku jest nasza wyobraźnia. Goście z pewnością będą zaskoczeni, wspaniała zabawa jednak murowana ;)
1 komentarz:

  1. fajna sprawa z tym jabłkami. Lubie dekoracje, które można zjeść...bo szybciej się wtedy sprząta:)

    Pozdrawiam!!

    OdpowiedzUsuń