wtorek, 8 lutego 2011

Akcesoria zapachowe na Walentynkowy stół


Walentynkowa kolacja wymaga specjalnej oprawy. Kiedy więc przygotujemy wyszukane potrawy i przepięknie nakryjemy stół, warto zadbać również o to, by wieczór we dwoje był nie tylko ucztą dla podniebienia i wzroku, ale również innych zmysłów. Zmysłowy charakter Święta Zakochanych jest bezdyskusyjny. Jeśli więc zastanawiacie się w jaki jeszcze oryginalny sposób zachwycić ukochaną osobę w Walentynki, zadbajcie o to, by na stole nie zabrakło afrodyzjaków – nie tylko w postaci imbiru dodanego do potraw ;) A cóż bardziej oddziałuje na zmysły niż unoszący się nad stołem niezwykły zapach? Z pewnością więc świece zapachowe i kominki z kompozycją olejków aromatycznych są niezbędnym dodatkiem dekoracyjnym stołu na Walentynki :)

Delikatny zapach roztaczany przez rozmaite akcesoria zapachowe wykorzystywany jest często w aromaterapii. Jednak nawet traktując medycynę niekonwencjonalną z przymrużeniem oka nie trudno zauważyć, że ulubione zapachy wspaniale relaksują, odprężają i pozwalają na skupienie się na przeżywaniu danej chwili. I właśnie dlatego warto na Walentynkowym stole ustawić chociażby dekoracyjną świecę zapachową. Z pewnością znajdziemy taką, jaka najbardziej będzie pasowała do całości naszego nakrycia – na rynku dostępna jest ogromna różnorodność tego typu akcesoriów zapachowych. Równie dobrze może to być kilka mniejszych świeczek lub całkiem małych podgrzewaczy herbacianych o najróżniejszych możliwych zapachach (oczywiście na stole powinna znaleźć się jedna określona nuta zapachowa).

Jeśli zastanawiacie się jak ustawić świecę lub świeczki na stole, świetnym – a zarazem najprostszym sposobem, jest użycie podstawek lub lampionów, najlepiej jakby były wykonane takiego materiału jak porcelana lub szkło. Świece zapachowe bardzo często są dość grube i najczęściej kolorowe, dlatego uniwersalnym rozwiązaniem jest przezroczysta, szklana oprawa. Możecie także sięgnąć po świece zapachowe wykonane z przezroczystej, żelowej substancji – nierzadko zatopione są w nich muszle, kwiaty i inne ozdoby. Wystarczy tylko dobrać motyw dekoracyjny do naszej bazowej koncepcji aranżacji stołowej.

Możecie wykonać pachnącą świecę samodzielnie. Wystarczy, że umieścicie zwykłą świeczkę wśród świeżych płatków kwiatowych. Jeśli mamy tylko suszone płatki, można skropić je delikatnie perfumami. Ciepło płomienia ogrzeje bowiem powietrze w pobliżu świecy i ułatwi rozchodzenie się zapachu. W najbardziej okrojonej wersji wystarczy, że perfumami skropimy obrus w okolicy, gdzie będzie stała świeczka.

Najefektywniejszym sposobem na oczarowanie drugiej połówki mgiełką pobudzającego zmysły zapachu jest jednak użycie olejków aromatycznych. Znajdziecie je w sklepach ezoterycznych, ale również w nieco bardziej konwencjonalnych sklepikach znajdujących się w centrach handlowych :) Olejki aromatyczne należy podgrzewać w specjalnych kominkach (na ich górze znajduje się „miseczka” na olejek, a wnętrze przypomina lampion na podgrzewacze herbaciane). Taki kominek nie tylko roztacza wspaniały zapach, ale pełni również funkcję efektownego oświetlenia stołu.

Zastanawiacie się jaki olejek sprawdzi się podczas romantycznej, Walentynkowej kolacji? Uważa się, że właściwości afrodyzjaków posiadają następujące olejki: imbirowy, cyprysowy, sandałowy, mandarynkowy, różany, cynamonowy czy paczulowy. Czasem można znaleźć kompozycje zapachowe przeznaczone do stosowania właśnie jako afrodyzjaki :) Ogólnie – wszelkie egzotyczne nuty zapachowe, zwłaszcza na bazie aromatów z przypraw korzennych wspaniale sprawdzą się podczas romantycznej kolacji, jednak warto też kierować się upodobaniami ukochanej/ukochanego. Co ciekawe, olejki eteryczne mogą służyć również do masażu... :)

Jeśli Walentynkowej kolacji ma towarzyszyć wyjątkowy nastrój, postarajcie się budować go na wielu płaszczyznach – zatroszczcie się więc o pyszne potrawy, o piękne nakrycie stołu, nastrojową muzykę i czarowny zapach, a wtedy uśmiech radości na twarzy Waszej drugiej połówki pojawi się natychmiast :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz