poniedziałek, 11 kwietnia 2011

Nowoczesne nakrycia stołowe na Wielkanoc


Jeśli jesteście zwolennikami nowoczesności i minimalistycznego stylu, z pewnością zaciekawią Was moje propozycje nakrycia stołu na Wielkanoc – w nowoczesnej odsłonie. Można bowiem kultywować Wielkanocne tradycje, nie rezygnując jednocześnie z własnego stylu dekoracyjnego. Najnowsze trendy w aranżacjach stołowych wspaniale sprawdzą się również podczas nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Zobaczcie zatem, co tym razem dla Was przygotowałam, a być może pomysły te zainspirują Was do własnych rozwiązań dekoracyjnych :)

Tradycyjna Wielkanocna kolorystyka to biel, żółć i zieleń, jednak z powodzeniem możecie sięgnąć po inne rozwiązania kolorystyczne. Przy okazji Świąt Wielkanocnych sprawdzą się wszelkie zestawienia pastelowych barw, są bowiem wiosenne i świeże – a jednocześnie idealnie pasują do nowoczesnych aranżacji stołowych. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem dekoracyjnym na Wielkanoc jest nakrycie stołu białym obrusem (będzie stanowił świeże tło) i uzupełnienie go na przykład różowymi i niebieskimi dodatkami tj. serwetki, pisanki, dekoracje Wielkanocne czy kolorowa zastawa stołowa.


Jeżeli chodzi o wybór obrusu na Wielkanoc, można sięgnąć po zupełnie niecodzienne, nowatorskie rozwiązania. Można na przykład wykorzystać do dekoracji stołu obrus z motywem trawy lub niecodziennie ułożone bieżniki – zamiast wzdłuż stołu – w poprzek. Wówczas jeden bieżnik dekoruje dwa przeciwległe nakrycia, stanowiąc ich stylową podstawę. Równie dobrze można wykorzystać wiosenne obrusy, chociażby w pastelowe paseczki.

Bardzo ciekawym, a zarazem nowoczesnym rozwiązaniem dekoracyjnym jest umieszczenie wzdłuż stołu podstawki np. z wyhodowaną wcześniej rzeżuchą i poustawianymi dekoracjami świątecznymi. Pamiętajcie jednak o tym, że taka podstawka pasuje raczej do prostokątnych i kwadratowych stołów – optycznie je wydłuża. Natomiast w przypadku stołów owalnych i okrągłych, zdecydowanie lepiej wyglądają ozdoby ustawione w ich centralnej części.

Na nowoczesnym stole nakrytym na Wielkanoc nie może zabraknąć również niebanalnych ozdób. Można na przykład udekorować stół gałązkami udekorowanymi wydmuszkami. Mogą to być nagie gałązki, a pisanki jednobarwne – wówczas dekoracja bardziej odpowiada minimalistycznemu trendowi dekoracyjnemu. Inne nowoczesne ozdoby to na przykład wszelkiego rodzaju stroiki w okrągłych bądź kwadratowych doniczkach.
Ciekawym pomysłem na Wielkanocną dekorację nowoczesnego stołu jest również dekoracja z sitowia. Wymaga troszkę większych umiejętności, jest jednak bardzo oryginalna i z pewnością ożywi i odświeży aranżację stołową. Zresztą oceńcie sami :)

Nowoczesna aranżacja stołowa nie musi bynajmniej być zimna i nieprzyjazna. Jak widać wspaniale pasuje również do nakrycia stołu na Wielkanoc – tak, by stół był nie tylko elegancki, ale i rodzina czuła się przy nim dobrze.
3 komentarze:

 1. Ale piękne!! Pierwsze zdjęcie - bajkowe!!
  Dzięki za fajne pomysły :)
  Pozdrawiam ciepło
  Ewelina

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozdrawiam Ewelino, cieszę się, jeśli Cie troszkę zainspirowałam :) Wesołych Świąt!

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczne obrusy Wielkanocne można znaleźć na tej stronie:
  https://www.ematex.pl/obrusy_wielkanocne_swiateczne_na_wielkanoc.html

  OdpowiedzUsuń