poniedziałek, 20 czerwca 2011

Przyjęcie z okazji Dnia Ojca


Tak niedawno obchodziliśmy Dzień Matki… :) Teraz przyszła kolej na równie ważne czerwcowe święto – Dzień Ojca. Dla wielu z nas to właśnie Tata był w dzieciństwie największym mentorem i autorytetem. I nadal jest. 23 czerwca chcielibyśmy, by nasz ukochany Tata poczuł się wyjątkowo. Doskonałym pomysłem na obchodzenie Jego święta jest wydanie małego przyjęcia, podczas którego moglibyśmy spędzić z Tatą trochę czasu i wręczyć mu drobny upominek. Jeśli sami jesteście Ojcami, wówczas może to Wy planujecie zaproszenie swoich dzieci na skromne przyjęcie. Jak się do tego zabrać?

Porady dla córki/syna
Z pewnością na ten wyjątkowy dzień obmyśliliście menu z dużym wyprzedzeniem. Trzeba teraz zabrać się za zaplanowanie nakrycia i dekoracji stołu. Ponieważ czerwiec jest miesiącem kojarzonym z truskawkami, możecie nakryć stół z wykorzystaniem motywu truskawek jako głównego tematu dekoracji.
Stół należy nakryć jednobarwnym obrusem. Może być to obrus biały, klasyczny, ale może być również różowy lub czerwony. Taka kolorystyka jest przyjemna dla oka i doskonale pasuje do klimatu małych, kameralnych przyjęć. Jeśli mamy obrus przedstawiający truskawki, oczywiście możemy go wykorzystać. Jeśli jednak trudno nam taki znaleźć lub kupić, wystarczą serwetki z nadrukiem truskawek. Najpiękniej wyglądałyby białe serwetki z nadrukowanymi czerwonymi owocami. Ponieważ czerwiec to miesiąc, w którym rozpoczyna się lato, przyjęcie możemy urządzić w ogrodzie. Wówczas serwetki mogą być papierowe.
Główną dekoracją stołu powinny być oczywiście truskawki :) Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie do ozdoby krzaczka truskawek posadzonego w doniczce. Jeśli doniczka jest nieestetyczna, można ukryć ją w wiklinowym koszyczku. Taki krzaczek truskawek jest nie tylko piękną ozdobą stołu, ale również wspaniałą atrakcją :) Wystarczy wyobrazić sobie jak przyjemnie będzie w słoneczne popołudnie skosztować dojrzałych owoców wprost z krzaczka :)

Porady dla Ojca
Jeśli 23 czerwca to również Wasze święto, być może planujecie zaproszenie na małe, kameralne przyjęcie swoich pociech :) Niezależnie od ich wieku, z pewnością ogromną niespodzianką i radością byłby dla nich stół nakryty przez ich Tatę. Jak się do tego zabrać? Otóż najważniejsza jest dobra organizacja pracy. Z pewnością będziecie potrzebowali wyprasowany obrus i serwetki, komplet porcelany i sztućców oraz dekoracje stołu.
Stół nakrywamy obrusem, a na nim ustawiamy naczynia – talerze, talerzyki i półmiski. Następnie układamy sztućce, oczywiście w odpowiedniej kolejności. Następnie układamy serwetki. Można je ułożyć na przykład na talerzu, oczywiście nienagannie złożone. Ozdobą stołu mogą być lampiony z podgrzewaczami zapachowymi, na przykład o truskawkowym aromacie. Wówczas wystarczy, że na środku stołu ustawimy truskawki w koszu, a stylowa dekoracja będzie gotowa :)

Dzień Ojca, to – podobnie jak Dzień Matki, jeden z najważniejszych dni w roku. Obchodzenie tego dnia jest mniej popularne niż obchodzenie majowego Święta Mamy, a niesłusznie. W naszym życiu Tata odgrywa równie ważną rolę. Dlatego też 23 czerwca postarajmy się o przygotowanie wyjątkowego przyjęcia dla naszego Taty. Jeśli wcześniej to On nie zaprosi nas na równie eleganckie, kameralne przyjęcie… ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz