czwartek, 7 lipca 2011

Trendy w dekorowaniu stołów weselnych


Rok 2011 obfituje w nowe rozwiązania dekoracyjne w kwestii aranżacji stołowych. Jeśli przygotowujecie przyjęcie weselne, z pewnością warto przejrzeć nowinki dekoratorskie. Można bowiem znaleźć bardzo ciekawe i oryginalne rozwiązania, które uczynią weselny stół iście bajkowym. Interesujące aranżacje stołowe znajdą i miłośnicy tradycyjnych, klasycznych dekoracji, i zwolennicy nowoczesności. Okazuje się bowiem, że przy odrobinie pomysłowości i kilku niebanalnych akcentów, weselne przyjęcie może przerodzić się w wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla Pary Młodej i ich najbliższych, ale również dla pozostałych gości :)

Stół weselny w stylu retro
Styl retro jest obecnie bardzo popularny – nie tylko w dekoracji pomieszczeń, ale również w aranżacjach stołowych. Odpowiednio dobrane dodatki stołowe sprawią, że nie trudno jest uzyskać efekt "starości". Zamiast tradycyjnych gładkich obrusów, na stole powinny znaleźć się obrusy wykonane z materiałów o ciekawych teksturach i ornamentach. Sprawdzą się również wszelkie dodatki koronkowe, na przykład serwetki z ozdabianymi brzegami. Sztućce powinny być srebrne i pięknie zdobione, podobnie porcelana. Styl retro kojarzony jest z przepychem, musimy jednak uważać, by nie przesadzić. Najlepiej będzie wówczas, gdy również stroje Państwa Młodych będą inspirowane latami 20’, 30’, 40’… :)

Dekoracje stołu weselnego z wykorzystaniem motywu pawiego oka
Pióra wykorzystywane są do dekoracji w stylu retro, jednakże szczególnym rodzajem takich aranżacji jest nakrycie stołu z wykorzystaniem motywu tzw. pawiego oka. Wówczas dominującymi kolorami są turkusy, szafiry i głębokie zielenie – kolory bardzo modne ostatnimi czasy. Do pięknie złożonych i ułożonych na nakryciu serwetek możecie wówczas dodać pawie pióro. Motyw pawiego pióra można oczywiście wykorzystać również na obrusie, przy wiązankach kwiatów ustawionych na stole – no i oczywiście przy strojach Młodej Pary. 

Nowoczesny i romantyczny stół?
Okazuje się, że to możliwe! Wystarczy, że skomponujemy piękną aranżację stołową z wykorzystaniem niezwykle ciekawego zestawu kolorów: pudrowego różu i czerni. To zupełnie innowacyjne rozwiązanie, jednakże efektem jest stylowe i eleganckie nakrycie stołu z nieco romantyczną nutką. Innym pomysłem jest połączenie na stole fuksji z bielą. Wystarczy, że nakryjemy stół obrusem w tych barwach. W przypadku fuksji i bieli, można również na gładki obrus w tym ciekawym odcieniu różu położyć koronkową serwetę lub bieżnik. Z pewnością takie zestawienie będzie wyglądało niezwykle romantycznie :)

Odważne zestawienia kolorów

Jak już zdążyliście się zorientować, trendy dekoratorskie w 2011 roku obfitują w dość odważne zestawienia kolorystyczne na naszym stole i nie tylko. Ale połączenia kolorów, które opisałam powyżej to nie koniec najnowszych inspiracji aranżacyjnych :) Na stołach weselnych króluje również niezwykłe zestawienie czerwieni i turkusa. Jeśli chcemy, by stół nie był zbyt "agresywny", dobrze jest uczynić turkus kolorem dominującym (baza w postaci turkusowego obrusa) przełamanego barwnymi plamami czerwieni (kwiaty na stołach, owoce na ozdobnych, srebrnych paterach i półmiskach, serwetki). Takie zestawienie kolorystyczne z pewnością sprawdzi się szczególnie w cukierkowej stylizacji na lata 60’.

Diabeł tkwi w szczegółach, czyli czego nie może zabraknąć na Waszym weselu :)
Najnowsze trendy w aranżacjach stołowych zakładają również wykorzystanie wielu przydatnych dodatków stołowych, których po prostu nie może zabraknąć. Konieczne są na przykład piękne obrusy z tafty, sięgające do samej podłogi. Ważne jest także właściwe oświetlenie – nastrój budują nie tylko żyrandole i kandelabry, ale również stylowe lampiony i tradycyjne świece. Bardzo eleganckie są nakrycia krzeseł (najczęściej wykonane z udrapowanych i spiętych kokardami materiałów) – podkreślają one powagę uroczystości i przyjęcia weselnego. Na stołach powinny znaleźć się tzw. chargers, czyli pojedyncze talerze z ułożonymi na nich serwetkami. Bardzo ważne są również winietki z imionami zaproszonych gości oraz malutkie podarunki dla gości, w postaci na przykład słodkich migdałów. Tak dopracowane nakrycie stołu z pewnością zapadnie gościom w pamięć na długo :)

Najmodniejsze nakrycia stołów na wesela są, jak widać, odważne i pomysłowe. Nic dziwnego, ślub to przecież najważniejsze w życiu wydarzenie, wesele powinno więc mieć również ciekawą oprawę. Nikogo nie zaskakuje już urządzanie tematycznych wesel, z nakryciami stołowymi inspirowanymi chociażby porami roku. Z pewnością tak ciekawie skomponowane nakrycia i dodatki stołowe sprawiają, że wesele na długo zapada w pamięć wszystkim gościom :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz