piątek, 16 grudnia 2011

Bożonarodzeniowe dekoracje na stół weselny


            Święta Bożego Narodzenia to dla wielu osób doskonała okazja do urządzenia ślubu i wesela we wspaniałym stylu. Rodzinna, ciepła atmosfera sprzyja podniosłym chwilom związanym z ceremonią zaślubin. 25 grudnia przyjęcie weselne jest wspaniałą alternatywą dla Bożonarodzeniowego party – Państwo Młodzi mają gwarancję, że niemal każdy z zaproszonych gości będzie miał w ten dzień wolne od pracy. Jednym słowem – Boże Narodzenie to wymarzony termin ślubu :) Kłopot może sprawić jedynie udekorowanie Sali weselnej i stołu weselnego. Czy można bowiem wykorzystać dekoracje świąteczne? Jak nakryć stół, by zachował weselną stylistykę? Zapraszam do lektury – mam nadzieję, że znajdziecie tutaj pomocne wskazówki :)

Świąteczno – weselna stylistyka
            Weselna dekoracja stołu najczęściej utrzymana jest w białych barwach. Jest to po prostu wymóg kulturowy. Alternatywą dla bieli są w ciągu roku pastele, jednak niekoniecznie pasują one do świątecznej stylistyki. Dlatego bezpiecznym rozwiązaniem jest bazowa kompozycja stołowa utrzymana w typowych dla przyjęć weselnych odcieniach bieli. Wspaniale prezentuje się ona w zestawieniu z Bożonarodzeniowymi dodatkami dekoracyjnymi. Czerwienie i zielenie oraz złoto, które tak często goszczą na świątecznych stołach, przepięknie wypadają na tle bieli. Stół ma wówczas akcenty zarówno weselne, jak i świąteczne. I o to przecież chodzi! Obowiązkowy zestaw ślubny to więc:
 • eleganckie białe obrusy (propozycje tutaj)
 • serwetki w kolorze czerwonym lub ciemnozielonym (lub w obu tych barwach)
 • czerwone kwiaty, na przykład tak zwane gwiazdy betlejemskie
 • złote lub srebrne dodatki dekoracyjne
"Leśne" akcenty na weselnym stole
            Doskonałym miejscem na zorganizowanie kameralnego przyjęcia weselnego jest sala restauracyjna wykończona w drewnie. Wówczas możecie być pewni, że Wasza uroczystość odbędzie się w miłej atmosferze i w przytulnym wnętrzu przywodzącym na myśl zimowisko w górskiej chacie. W takim otoczeniu świetnie sprawdzą się dekoracje stworzone z… gałązek wiecznie zielonych drzewek oraz szyszek. Wystarczy, że ustawicie w podkówkę prostokątne stoły. Przez ich środek może przebiegać linia, na której ustawicie choinkowe stroiki. Zamiast typowo Bożonarodzeniowych ozdób użyjcie pierniczków i ciasteczek nawiązujących do ceremonii zaślubin.

Ślub w nowoczesnym stylu
            Jeśli pragniecie, by Wasze wesele było bardziej nowoczesne, wybierzcie salę restauracyjną urządzoną w eleganckim, aczkolwiek nieco ascetycznym stylu. Najważniejszym akcentem dekoracyjnym będą wówczas okazałe ozdoby umieszczone na stołach. Taki wystrój sprawdzi się w szczególności w przypadku wielu okrągłych stolików porozstawianych po całej sali restauracyjnej. Czym jednak może być ta przykuwająca uwagę ozdoba? Otóż sprawdzą się wazony z dekoracyjnymi gałęziami w białym kolorze, udekorowane dodatkowo eleganckim światełkami. Możecie być pewni, że taki wystrój będzie niezwykle efektowny i wprawi gości w zachwyt :)

Efektowne dodatki
            Z pewnością wielu osobom zależy, by ich przyjęcie weselne było dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Warto pomyśleć więc o kilku rozwiązaniach aranżacyjnych, które sprawdzają się podczas każdego wesela – nie tylko tego, które odbywa się 25 grudnia. Zadbajcie więc o odpowiednią dekorację… krzeseł. Biała narzuta przewiązana czerwoną kokardą z upiętą szyszką lub samą kokardą z pewnością urozmaici wystrój sali weselnej. Niezbędne będą również winietki z imionami gości oraz drobne upominki dla wszystkich – umieszczone przy każdym nakryciu.

            Ślub w Boże Narodzenie to doskonały pomysł! :) Na pewno wesele będzie udane – chociażby dlatego, że wszyscy zebrani będą zrelaksowani, a dobry nastrój będzie towarzyszył każdemu. Mam nadzieję, że moje wskazówki pomogą Wam w stworzeniu efektownej dekoracji stołowej, niezależnie od tego czy wolicie wystrój przypominający górską chatę, czy nowoczesne party Bożonarodzeniowe :)  




1 komentarz:

 1. Blog naprawdę rewelacyjny, gratuluję:)

  Zapewne dużo osób przegląda ale nikt nie komentuje bo i nie takie przeznaczenie tematyczne ;)

  Znalazłam tutaj wiele cennych uwag no i oczywiście inspiracji:)
  Powodzenia w dalszych wpisach!:)

  P.S szkoda, że nie można komentować pod nickiem tylko trzeba wybrać profil...

  OdpowiedzUsuń