sobota, 10 marca 2012

Przyjęcie niespodzianka        Jednym z najsympatyczniejszych rodzajów przyjęć są chyba przyjęcia – niespodzianki :) Na Zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych są bardziej popularne niż w Polsce, ale również w naszym kraju coraz więcej osób potrafi bawić się w sposób spontaniczny i mowa w tym wypadku nie tylko o organizowanych "na biegu" spotkaniach z przyjaciółmi ;) Ze względu na nietypowość przyjęć - niespodzianek w Polsce, element zaskoczenia jest jeszcze większy! Osoba, dla której organizowana jest uroczystość na pewno będzie zachwycona, a radosna zabawa zapadnie wszystkim uczestnikom na długo w pamięć.

Jakie przyjęcia mogą mieć charakter niespodzianki?
Przyjęcia – niespodzianki to doskonały pomysł na ciekawą uroczystość urodzinową. Dziecko z pewnością zapamięta ten dzień na długo, zwłaszcza jeśli w jego przygotowanie zaangażowani będą rówieśnicy malucha, koledzy z klasy i z podwórka. Tak naprawdę nie ma jednak znaczenia w jakim wieku będzie solenizant – niespodzianka będzie podobała się każdemu. W przypadku osób starszych nie należy przesadzać z hałasem, żeby zwyczajnie nie przestraszyć seniora. Uroczystości tego typu sprawdzają się również podczas świętowania powrotów do domu, ukończenia szkoły, narodzin dziecka i wszelkich innych radosnych i emocjonujących okazji. Wiele zależy od Waszej pomysłowości i kreatywności, ale większości ważnych wydarzeń możecie nadać "niespodziankowy" rys.

Organizacja przyjęcia – niespodzianki
            Najważniejszy jest oczywiście element zaskoczenia, nie można więc w żaden sposób zdradzić się z przygotowaniami :) Dobrze byłoby, aby na przyjęciu pojawiło się dużo osób, dlatego można rozesłać wcześniej zaproszenia z informacją, że przyjęcie ma charakter niespodzianki i trzeba zachować dyskrecję. Oczywiście właściwe przygotowania, dekorowanie domu powinny odbywać się pod nieobecność najważniejszej osoby. Ważne, by pomieszczenie było kolorowe i wesołe. Przydadzą się balony, konfetti, serpentyny i czapeczki dla każdego uczestnika, albo nawet naszyjniki w stylu hawajskim. Ważna jest również muzyka i trąbki, którymi powitacie solenizanta. Gdy wejdzie on do domu, wszyscy goście powinni krzyknąć jednocześnie "NIESPODZIANKA" :)  

Obowiązkowy transparent i worek słodyczy do zdobycia
            Ważnym elementem przyjęcia – niespodzianki jest transparent z napisem "100 lat", "GRATULACJE" czy "WITAMY W DOMU". Do jego przygotowania wystarczy Wam brystol i kolorowe farbki, dlatego spokojnie możecie powierzyć to zadanie najmłodszym uczestnikom przyjęcia. Na Zachodzie znany jest również zwyczaj zawieszania pod sufitem worka ze słodyczami – często jest to balon wypełniony cukierkami. Solenizantowi zawiązuje się oczy i daje do ręki kijek, którym musi przebić balon, oczywiście przy pomocy podpowiedzi wszystkich zebranych – przypomina to trochę grę w "ciepło-zimno". Wspaniała, budząca wiele emocji zabawa gwarantowana :)

            Przyjęcia – niespodzianki wiążą się z ogromnymi emocjami i wspaniałymi przeżyciami, które towarzyszą również organizowaniu uroczystości. Najsympatyczniejsze są chyba te przyjęcia, w przygotowaniu których każdy z gości angażował się w jakiś sposób. To one cieszą najbardziej solenizanta i są prawdziwym dowodem oddania, miłości i przyjaźni. Przyznacie mi chyba rację, że wysiłek włożony w organizację niespodzianki jest najwspanialszym prezentem, jaki możemy podarować komuś bliskiemu, a w przypadku tego typu przedsięwzięć praca jest czystą przyjemnością! Dużo mówi się i słyszy obecnie o tak zwanych experience gifts, czyli fundowaniu doświadczeń i przeżyć w charakterze upominku. Przyjęcia – niespodzianki z pewnością do nich należą!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz