niedziela, 22 lipca 2012

Magiczna atmosfera przyjęć w ogrodzie      Lato w pełni, aż szkoda więc nie wykorzystać pięknej pogody podczas organizowania przyjęć i spotkań w gronie najbliższych. Nawet niewielki ogródek czy działka za miastem dają nam wiele możliwości aranżacyjnych. Niektórzy obawiają się, że ich kawałeczek ziemi nie jest wystarczająco zadbany, by zaprosić do niego gości. Nic bardziej mylnego! Czasem nie trzeba wiele pracy, by stworzyć niepowtarzalną, odprężającą atmosferę. Z pewnością uwielbiacie spędzać czas na dworze – grzechem jest nie skorzystać z nadarzających się okazji (a latem jest ich bez liku), zwłaszcza, że często poza kilkudniowym wyjazdem na wakacje większość czasu spędzamy jednak w zamkniętych biurach.

Naturalnie, najprościej, najpiękniej
     Twoja działka za miastem jest zaniedbana, może nawet zapuszczona? Drzewa i krzewy nie były przycinane od lat, a w kilku kątach wyrosły nieprzeniknione chaszcze? Pewnie myślisz jedynie o tym, że trzeba się wziąć za pracę i zrobić porządek z każdą roślinką. Tylko kiedy? A za jakiś czas znów wszystko trzeba będzie robić od nowa. Nic dziwnego, że czujemy zniechęcenie. Tymczasem nawet w zaniedbanym miejscu można urządzić piękne spotkanie w przyjemnej, czarownej atmosferze. Ważne, by wykorzystać najprostsze rozwiązania. Stolikiem i krzesełkami niech będą pieńki drzew, które nakryjesz obrusikiem w kratkę lub w drobne kwiatki. Jeszcze dekoracje z drobnych lub polnych kwiatów i dzikich różyczek. Do tego nietypowy akcent, np. kryształowe naczynia. Staraj się zachować wspólny mianownik dla wszystkich ozdób i naczyń – niech będzie kratka, kwiatowe desenie, ale wszystkie w jednym kolorze. I już możesz zaprosić przyjaciół do tajemniczego ogrodu :) Popołudnie w bajkowej, magicznej enklawie spokoju i ciszy zrelaksuje każdego. Zatem – stoliczku nakryj się… :)

Eleganckie przyjęcie w ogrodzie? Czemu nie!
     Uwielbiamy grillować na działce, spotykać się tam z najbliższymi, ale eleganckie przyjęcia w ogrodzie znamy zazwyczaj z hollywoodzkich filmów. A przecież nie każdy na Zachodzie ma prywatnego ogrodnika, zatrudnia projektanta i – co najważniejsze – nie każdy ma perfekcyjny ogród. To prawda, że eleganckie przyjęcie zobowiązuje – trzeba pięknie skosić trawnik, pochować narzędzia i zabawki, wymagana jest odrobina przestrzeni. Reszta jednak zależy od naszej kreatywności. I bynajmniej nie wymaga to niebotycznych nakładów finansowych.
     Magiczną atmosferę buduje przede wszystkim oświetlenie. Jeśli macie w ogrodzie drzewo, ustawcie pod nim stół, a konary i gałęzie posłużą do przymocowania lampionów i świateł. Jeśli ziemia jest zbyt miękka, by panie swobodnie chodziło po niej w szpilkach, można ustawić drewniany podest – wykonany samodzielnie lub kupiony w markecie budowlanym. Przydadzą się szklane lampiony do ustawienia na stole, ponieważ świece może zdmuchnąć wiatr. Wspaniałym rozwiązaniem jest powtykanie w różnych miejscach w ogrodzie lamp na palu (wcale nie musi to być drogie, solarne oświetlenie, ale np. szklane kule, do których wkłada się podgrzewacze herbaciane). Jeśli w Waszym ogrodzie znajduje się przyschnięty krzaczek, którego nie zdążycie wykopać – po prostu nie ustawiajcie lampy w jego pobliżu. Dobrym rozwiązaniem jest oświetlenie całego domu – będzie przytulniej i jaśniej, a jednocześnie światło lampionów przy stole pozostanie miękkie. Przepięknie prezentuje się dróżka do ogrodu albo droga wjazdowa, wzdłuż której po obu stronach ustawimy lampiony.
     Eleganckie przyjęcie to również delikatna muzyka w tle – np. spokojna muzyka klasyczna, która nadaje spotkaniom wytworności. Ważny jest również zapach ogrodu. Woń letnich kwiatów jest niezastąpiona, jednak zapach wilgotnej ziemi i próchnicy niektórych może drażnić. Pomyślcie więc o kadzidłach ogrodowych. Są kilkakrotnie większe niż tradycyjne, dlatego nie ustawiamy ich na stole – jest to nieeleganckie i może przeszkadzać. Jeśli nie ma wiatru, można palić kadzidła przed przyjściem gości. Ich dodatkową zaletą jest fakt, że odstraszają komary i inne owady.

     Przyjęcia w ogrodzie – te bardziej oficjalne i te zupełnie nieformalne, mają niepowtarzalną atmosferę. Bliskość przyrody na każdego działa kojąco, zatem goście nawet nie znając się nawzajem będą od początku spotkania bardziej rozluźnieni. Ważną sprawą jest również fakt, że zorganizowanie uroczystości na zewnątrz zazwyczaj wymaga mniej pracy niż w domu. Ogromną część dekoracji mamy przecież zapewnioną ;) Łatwiej również posprzątać. Pozostaje więc tylko dobrze się bawić :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz