czwartek, 9 maja 2013

Wiosna w aranżacjach stołowych


Wiosna tego roku zawitała do nas z pewnym opóźnieniem, ale z pewnością na Waszych stołach zagościła dużo wcześniej :) Dzisiaj przygotowałam dla Was kilka pomysłów na radosne, kolorowe wiosenne aranżacje stołowe, które wspaniale sprawdzą się również w maju i czerwcu. Znajdziecie tutaj także kilka porad na temat nowych trendów dekoratorskich. Co designerzy proponują w tym sezonie? Sprawdźcie sami! :)

Postaw na naturalność
W tym sezonie nasze stoły powinny zdobić świeże kwiaty i naturalnie wyglądające kompozycje roślinne. Ważna jest nie tyle prostota, co "artystyczny nieład" w aranżacjach kwiatowych. Wspaniale prezentują się na przykład patery na ciasto, na których - zamiast apetycznych słodkości - układamy pączki kwiatowe. Można udekorować nimi każde nakrycie i blat stołu. Aby takie kompozycje były trwalsze, przed ułożeniem na stole warto zrosić je wodą lub specjalnym preparatem do utrwalania kwiatów, który można kupić w kwiaciarniach lub pracowniach florystycznych.
Naturalność w aranżacjach stołowych to nie tylko pozorna niedbałość w komponowaniu dekoracji roślinnych, ale również pewna swoboda i lekkość w dobieraniu garnituru stołowego. W tym sezonie z pewnością przydadzą się wzorzyste obrusy, bieżniki i serwetki, które wprowadzą na stół nutkę wiosennej i wczesno – letniej świeżości i radości. Bardzo ładnie prezentują się również wszelkie dekoracje, które nadają aranżacji ciepłego, domowego charakteru – na przykład ażurowe obrusy z motywem kwiatowym.

Kolorowe napoje i inne dodatki
Jeśli pragniemy, by stół prezentował się świeżo, naturalnie i lekko, dobrze jest oszczędnie dobierać dodatki – tak, by nie powstał pewien chaos dekoracyjny. Warto natomiast wykorzystać potrawy i napoje jako ozdobę stołu. Szczególnie modne są kolorowe napoje i drinki. Trzeba pamiętać jedynie, by pasowały kolorystycznie do aranżacji stołowej. Odpowiedni dobór napojów nie jest trudny. Przede wszystkim mogą mieć one kolor taki, jak dominująca barwa w Waszej aranżacji – wówczas z pewnością będzie pięknie się komponował z resztą dekoracji. Można również użyć napojów jako kontrastowej plamy barwnej na stole. Klarowne płyny w szklankach lub kieliszkach nadadzą aranżacji pewnej świeżości i będą przykuwały wzrok zaproszonych do stołu gości :)

Wiosenna porcelana stołowa
Przede wszystkim powinna być kolorowa i radosna. Sprawdzą się na przykład jednobarwne naczynia – w przypadku bardziej stonowanych, minimalistycznych aranżacjach. Idealna będzie porcelana stołowa z motywem kwiatowym – na rynku nie brakuje teraz pięknie zdobionych serwisów i kompletów. Dotyczy to zarówno zestawów do kawy i herbaty, jak również obiadowej zastawy stołowej. Jest w czym wybierać!
Wiosna i wczesne lato w aranżacjach stołowych zapowiada się kolorowo i radośnie. I bardzo dobrze! :) Po długiej zimie brakuje nam wesołych akcentów w najbliższym otoczeniu. Motywy kwiatowe i roślinne sprawiają, że stół nabiera sympatycznego, domowego charakteru. Warto więc używać ich do dekorowania stołu zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz