czwartek, 20 października 2011

Dekoracje na Halloween


Halloween już za kilka dni, czas więc pomyśleć o odpowiednich dekoracjach na stół ;) Przydadzą się one nie tylko podczas przyjęcia. Dekoracje na Halloween budują niepowtarzalny nastrój w pomieszczeniu, przede wszystkim z powodu klimatycznego oświetlenia. I chociaż Halloween to typowo Zachodni zwyczaj, Polacy uczynili z niego własne święto. Wykorzystujemy każdą okazję, by spotkać się przy stole w gronie najbliższych. Moim zdaniem każdy pretekst jest dobry, by wprowadzić do swojego otoczenia trochę kolorów i radości. Za oknem przecież coraz bardziej szaro i ponuro… Dlatego dzisiaj przygotowałam dla Was kilka ciekawych pomysłów na dekoracje Halloween’owe ;) Mam nadzieję, że zainspirują one Was do własnych eksperymentów aranżacyjnych. A ponieważ Halloween traktować należy z przymrużeniem oka, możecie wcielić w życie swoje najbardziej zwariowane pomysły :)

Obowiązkowy lampion z dyni
Trudno wyobrazić sobie Halloween’owy stół bez ozdób z dyni. Trzeba jednak przyznać, że bez nich święto to nie byłoby tak kolorowe i pełne uroku. Najpopularniejszą dekoracją jest oczywiście lampion z wydrążonej dyni. Wycięcie upiornego uśmiechu nie jest jednak łatwe, a te osoby, które mają małe dzieci doskonale zdają sobie sprawę, że "dynio-stwór" niejednego malucha przyprawił już o koszmarne sny ;) Dlatego prościej jest wyciąć łagodne wzory i esy-floresy. Ciekawą alternatywą dla dyniowych lampionów są również wydrążone jabłka, w których umieszcza się świeczkę lub podgrzewacz herbaciany. Najbardziej eleganckie są natomiast niewielkie, niewydrążone dynie ustawione na stole w charakterze podstawki na świece. Nikt Wam nie zarzuci, że Wasza dekoracja jest kiczowata :) Stylowo prezentują się również papierowe lampiony w pomarańczowym kolorze, które zazwyczaj zawieszacie podczas garden party. Z pewnością znajdą swoje miejsce również nad Halloween’owym stołem.

Poncz Halloween’owy
W Internecie znalazłam wspaniały przepis na poncz. Sposób jego serwowania wspaniale nadaje się na przyjęcie z okazji Halloween. Co prawda przygotowanie go wymaga trochę czasu, jednak efekty przerosną Wasze najśmielsze oczekiwania :) Poncz można kupić gotowy, warto się skupić natomiast nad opiekanym jabłuszkami. Wystarczy je przekroić, wyjąć gniazda nasienne, a następnie cienkim nożykiem wykroić oczy i buzię, najlepiej w taki sposób, by przypominały twarz ducha. Jabłka moczymy w roztworze z soli i z soku z cytryny, a potem lekko opiekamy w piekarniku. Tak przygotowane "duchy" wrzucamy do ponczu – oczywiście odwrócone wypukłymi stronami do góry. Poncz najpiękniej będzie się prezentował w przezroczystym naczyniu- najlepiej nada się do tego kryształowa miska.

Przyjazne duszki, nietoperze i czarownice
Stół udekorowany na przyjęcie z okazji Halloween powinien sprawiać wrażenie obfitości i bogactwa – jak na jesienną aranżację przystało :) Dlatego rozmaitych dodatków nigdy za dużo, ważna jest jednak dbałość o szczegóły. Z czarnego papieru lub filcu możecie wyciąć nietoperze, które posłużą do ozdobienia nakryć, drinków lub obrusa. Można je także zawiesić nad stołem. Sympatycznym akcentem są również zrobione z białego płótna przyjazne duszki. Wystarczy, że piłkę do ping-ponga owiniecie materiałem, a potem przewiążecie czarną lub pomarańczową wstążką. Tak przygotowane duszki pięknie wyglądają zawieszone na nitce lub żyłce nad stołem :)

Mam nadzieję, że moje pomysły pomogą Wam w stworzeniu niepowtarzalnych, pełnych uroku dekoracji na przyjęcie z okazji Halloween. Nawet jeśli nie planujecie jakoś szczególnie obchodzić tego święta, zachęcam Was do zmierzenia się z Halloween’ową aranżacją stołu. Zwłaszcza jeśli mogą pomóc Wam w tym dzieci, dla których takie zabawy są prawdziwą frajdą :) Z pewnością miło spędzone popołudnie wszystkim domownikom poprawi nastrój, nawet jeśli za oknem będzie szaro i smutno :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz