wtorek, 3 sierpnia 2010

Dekorujemy stół na przyjęcie weselne

Ślub to wyjątkowa chwila… Niezapomniana i pełna magii. Wzruszająca i zapamiętywana przez wszystkich na bardzo długo. Dlatego też na tę wyjątkową okazję warto zadbać o szczególny wystrój stołu, przy którym przecież weselnicy bawią się do późnych godzin. Oczywiście należy kierować się przy tym w szczególności preferencjami pary młodej, jednak zdradzę wam kilka sztuczek, które z pewności przydatne będą podczas tej najważniejszej w życiu uroczystości :)

Zasadniczym pytaniem, na które musimy sobie odpowiedzieć urządzając dekorację stołu weselnego jest charakter samej uroczystości – przede wszystkim czy jest to bardzo duże, wystawne przyjęcie czy kameralna uroczystość w gronie najbliższych. W tym pierwszym przypadku szczególnie efektownie wypadną nieco barokowe okazałe bukiety ustawione na stołach oraz wysokie świece i towarzyszące im stylow świeczniki. W przypadku mniejszej uroczystości sprawdzą się wszelkiego rodzaju romantyczne dekoracje.

Nieodzowny kolor, szczególnie na wystawnych przyjęciach to oczywiście biel. Białe obrusy, białe kwiaty, klasyczna zastawa zdobiona złotem lub srebrem z pewnością nadadzą uroczystości wyjątkowy, podniosły charakter. Ponadto biel jednoznacznie kojarzy się z bielą sukni panny młodej i – co tu ukrywać, wspaniale podkreśla widok panny młodej zza stołu. A przecież para młoda to najważniejsze osoby na tym przyjęciu! :) Biel to również symbol czystości i niewinności, Boga oraz radości – a taki charakter zwykle mają właśnie ceremonie ślubne :)

Na weselnym stole nie może również zabraknąć tak zwanych atrybutów miłości. Z pewnością niejednokrotnie spotkaliście się z urządzaniem sali weselnej i stołu w różnego rodzaju serduszka i amorki. Można się jednak pokusić o dużo bardziej wyrafinowane elementy dekoracyjne, serduszka mogą bowiem wydawać się banalne i… nieco kiczowate. Ciekawym rozwiązaniem jest chociażby umieszczenie na stole dwóch dużych łabędzi lub gołębi – w centralnym miejscu będą symbolizowały uczucie państwa młodych. Nie zawsze jednak mamy możliwość zdobycia takich dekoracji, zwłaszcza na kameralne przyjęcie. Skromne przyjęcie moich znajomych uświetnione było jednak nie tylko bukietem białych tulipanów umieszczonym w misie z wodą, ale również białymi ptasimi piórami przypiętymi do obrusu. Efekt murowany!

Osobnym zagadnieniem niezwykle istotnym na przyjęciu weselnym jest tort – zwykle ustawiany w centralnym punkcie stołu. Zwykle jest biały i zwykle ma na szczycie figurkę pary młodej. Warto jednak zadbać o to, by ten ważny element harmonizował z pozostałymi dekoracjami. Jeżeli na stole widzimy różowe elementy – niech tort będzie truskawkowy! Zamiast tradycyjnej figurki tańczącej pary – niech to będą łabędzie lub gołąbki!

Dekoracja weselnego stołu jest niezwykle istotna. Tworzy niezapomniany nastrój i warto odrobinę wysilić wyobraźnię, by był to oryginalny element weselnego przyjęcia. Możliwości jest nieskończenie wiele – ważne byście pamiętali, że to ceremonia ku czci miłości państwa młodych! :)

A oto kilka przykładowych uroczych dekoracji:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz