sobota, 7 sierpnia 2010

Stół na kolację zaręczynową


Zaręczyny to wyjątkowa chwila. Stanie się ona świętem danej pary i oboje przyszli małżonkowie bardzo długo będą pamiętali ten moment – wszak towarzyszą mu ogromne emocje :) Moje porady przydadzą się zarówno młodemu mężczyźnie planującemu oświadczyny jak i szczęśliwej parze pragnącej powiadomić rodziców o swoim wyborze :) Warto włożyć odrobinę wysiłku i wyobraźni, by ten dzień stał się pięknym, radosnym wspomnieniem.

W ostatnich latach często słyszymy o nietypowych zaręczynach – podczas skoku spadochronowego, pod wodą. Dawne tradycje naciskały na ogromne, wystawne przyjęcia towarzyszące zaręczynom. Najczęściej jednak oświadczyny to bardzo intymna i romantyczna chwila. Przygotowuje ją zakochany mężczyzna, ponieważ utarło się, że to On prosi o rękę, a Ona może się zgodzić lub nie. Przy tym mężczyzna wręcza swojej wybrance pierścionek, na znak, że jest mu przyobiecana. Najczęściej odbywa się to podczas romantycznej kolacji we dwoje. Panowie zastanawiają się jak wprawić swoją ukochaną w dobry nastrój i skłonić do powiedzenia Tak :) Stereotypowo zapraszają swoją przyszłą żonę do restauracji. Jakże miłym i niezwykłym akcentem uczucia jest jednak samodzielne przygotowanie zaręczynowej kolacji .

Niektórzy panowie wspaniale gotują i potrafią urządzić prawdziwą ucztę. Podobno mężczyźni są najlepszymi kucharzami ;) Stają się jednak bezradni niczym dzieci, gdy bardzo zależy im na tym, by nastrój był wyjątkowo uroczysty, a jednocześnie niezwykle romantyczny...

Panowie! Podstawą w przygotowaniu dekoracji stołowych jest ustalenie kolorystyki – obrusu, zastawy, serwetek. Najlepiej w tym wypadku sprawdzi się jeden dominujący kolor, na przykład ulubiona barwa ukochanej. Nie zastanawialiście się nigdy nad tym? Większości kobiet zapewne spodoba się kolor różowy, czerwony, bordowy – wprowadzają one intymny nastrój i atmosferę idealną dla zakochanej pary. Warto więc w tych właśnie barwach udekorować stół. Kolor mogą podkreślać złote elementy – świeczniki, deseń zastawy.

Panom będzie zależał również na tym, by ukochana zapomniała o problemach
i skupiła się tylko na tej wyjątkowej chwili. Niezastąpione w tworzeniu intymnej atmosfery są świece i lampiony. Przytłumione światło lub wręcz stół oświetlany jedynie blaskiem świec sprawią, że dana chwila nabierze wyjątkowego charakteru. Również lampiony ustawione na stole lub świece pływające w naczyniu z wodą dodadzą kolacji podniosłego charakteru.

Niejeden mężczyzna zastanawia się również nad tym, jak wręczyć ukochanej pierścionek. Może mimochodem znaleziony pierścionek jest najlepszym rozwiązaniem? Dopiero wtedy gdy przyszła żona znajdzie zawinięty w serwetkę, ukryty pod kieliszkiem lub w bukiecie kwiatów pierścionek, narzeczony klęka przed ukochaną i prosi o rękę.

Oczywiście odpowiednie na tę okazję są również wszelkie dekoracje kwiatowe – bukiety, wiązanki, ale też czerwona róża ułożona na talerzu. Do tego serwetka z motywem nut jako ozdobą i muzyka Szopena w tle – efekt murowany!

Wszystkim Panom radzę kierować się upodobaniami partnerki i pamiętać, że nastrój budują detale, na które kobieta na pewno zwróci uwagę :) Jeżeli będziecie wiedzieli jak sprawić, by ukochana poczuła się tą jedyną i wyjątkową, z pewnością usłyszycie magiczne Tak!

Jeśli chcielibyście specjalnie z tej okazji zaopatrzyć się w eleganckie nakrycia stołu zapraszamy do sklepu NaMoimStole.pl.
A jeśli nie macie pomysłu na menu na romantyczną kolację zaręczynową proponujemy odwiedzić te blogi: Kwestia Smaku i Alicja w kuchni.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz