czwartek, 19 maja 2011

Nakrywamy na Dzień Mamy :)


Mamy zawsze są dumne ze swoich córek. To one nauczyły nas wielu rzeczy, w tym zapoznały nas z tajnikami nakrywania stołu. Z okazji Dnia Matki chciałybyśmy więc przygotować dla naszych Mam coś wyjątkowego. Może będzie to zaproszenie na herbatę? A może zaproszenie na małe przyjęcie specjalnie dla Mamy? Cokolwiek to będzie, z pewnością zależy nam na pięknym, wyjątkowym nakryciu stołu. Jak się za to zabrać?

Zaproszenie na herbatę
Jeśli postanowiłyśmy zaprosić Mamę na herbatę albo kawę, powinnyśmy wyciągnąć piękny serwis do kawy. Może to być serwis herbaciany w stylu retro, ozdobiony pięknymi różyczkami. Ważne, by porcelana była dobrej jakości. Nasza Mama jest wyjątkowym gościem, więc nasze zaproszenie na herbatę wymaga specjalnej oprawy. Kawę lub herbatę możemy podać również w starym serwisie podarowanym nam przez Mamę. Z pewnością ucieszy ją tak podana herbata, ponieważ Mamy bardzo często podarowują swoim córkom pamiątkowe serwisy :)
Polecamy: eleganckie serwisy do kawy renomowanych marek

Powinnyśmy pomyśleć również o odpowiednim sposobie na podanie ciasta :) Własny wypiek to również obowiązkowy punkt na naszej popołudniowej herbacie. Ciasto można podać na pięknym, dekoracyjnym talerzu i koniecznie na małych talerzykach z tego samego kompletu. Pięknie i w uroczo staroświeckim stylu wyglądają talerzyki ozdobione złoceniami. Będą również wyglądały uroczyście na naszym stole, dlatego warto sięgnąć po takie rozwiązanie dekoracyjne.

Na naszym stole możemy również postawić piękny bukiet kwiatów. Mogą to być na przykład drobne różowe róże. Wówczas bukiet nie będzie zbyt duży i nie przesłoni gości. Kwiaty możemy wstawić do pięknego zdobionego wazonu, najlepiej w podobnym – jeśli nie takim samym, stylu jak serwis do herbaty.
Jeśli dysponujemy tylko białym, klasycznym serwisem herbacianym, możemy stół nakryć obrusem w stylu retro, ozdobionym małym różyczkami. Małe różyczki możemy również ułożyć na talerzykach lub przypiąć do serwetek.

Przyjęcie na część Mamy
Jeżeli zamierzamy wydać małe przyjęcie na cześć Mamy, potrzebujemy pięknej i zaskakującej aranżacji stołu. Możemy przygotować wyjątkowe nakrycie w stylu romantycznym. Aranżacja ta różni się od nakrycia w stylu retro przede wszystkim tym, że możemy użyć nowoczesnego serwisu. Sprawdzą się w szczególności kanciaste naczynia, ale będą pasowały również te z zaokrąglonymi brzegami.

Stół możemy nakryć białym lub jasnoróżowym bawełnianym obrusem, oczywiście pięknie uprasowanym. Na niego narzucamy ciemnoróżowy lub czerwony tiul, który następnie artystycznie drapujemy. Udrapowania można przypiąć do obrusa razem z niewielkim kwiatkiem, na przykład odpowiednio kolorystycznie dobranymi małymi różyczkami. W przypadku różowego tiulu mogą to być herbaciane różyczki, a w przypadku czerwonego – białe.

Na tak nakrytym stole (najpiękniej wygląda stół okrągły) ustawiamy talerzyki. Na środku można ustawić piękną dekorację z kwiatów i świec. Mogą to być świece pływające w wodzie i płatkach róż, może to być jednak jedna lub dwie kremowe grube świece ustawione na środku stołu i obłożone kompozycją kwiatową – najlepiej różaną.

Dzień Matki to wyjątkowy i uroczysty dzień – zarówno dla naszych mam, jak i dla nas. Chcielibyśmy tego dnia przygotować coś niezwykłego dla naszych Mam. I takim czymś może być właśnie zaproszenie na herbatę lub małe przyjęcie w iście bajkowym stylu. Na ustach naszej ukochanej Mamy z pewnością pojawi się uśmiech :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz