wtorek, 17 maja 2011

Otwieramy sezon grillowy!


Wiosna w pełni, czas więc rozpocząć sezon grillowy! :)
Wiele rodzin właśnie w maju rozpoczyna letni sezon grillowania. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół, a także do skosztowania wyśmienitych dań z grilla. Ponadto nic nie można porównać z przyjemnością samodzielnego przyrządzania potraw na grillu. Daje to ogromną satysfakcję.

Jak jednak przygotować stół na grilla? Czego będziemy potrzebować?  
Otóż grillowanie w ogrodzie rządzi się takimi samymi prawami jak urządzanie przyjęcia w ogrodzie. Musimy zatem pamiętać o kilku ważnych rzeczach, by nasze grill party było udane. Z pewnością w przypadku grilla w ogrodzie dużym ułatwieniem dla nas jest bliskość domu. Możemy stamtąd przynieść potrzebne rzeczy i nasze nakrywanie stołu nie będzie odbywało się w tak spartańskich warunkach, jak w przypadku pikniku za miastem. Możemy zatem pomyśleć o dekoracjach na stół.

Jakie to mogą być dekoracje?
Otóż możemy ustawić na stole wazon z kwiatami lub półmisek z owocami, które po skończonym posiłku posłużą jako przekąska. Można również ustawić na stole lampiony ze świecami lub podgrzewaczami zapachowymi. Taki lampion będzie chronił świecę przed wiatrem, a jednocześnie doda uroku naszemu stołowi grillowemu. Można również ułożyć kwiat przy każdym nakryciu. Ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym są również dekoracje z liści, które będą przywodziły na myśl świeżość ogrodu. Dodatkowym akcesorium – nie tylko do dekoracji stołu, może być również ogrodowe kadzidło zapachowe. Takie kadzidła mają często właściwości odstraszania komarów.

Jeśli więc mamy gotowy pomysł na dekorację stołu, warto wcześniej pomyśleć również o kilku praktycznych rozwiązaniach, które pozwolą nam spędzić czas w miłej, nieco luźniejszej atmosferze. Nie zapomnijmy zatem o plamoodpornym obrusie. Potrawy z grilla mają to do siebie, że zostawiają tłuste, trudne do wywabienia plamy. Żeby ich uniknąć, najlepiej zaopatrzyć się wcześniej właśnie w plamoodporny obrus, oczywiście w dowolny deseń. Ponieważ stoliki ogrodowe na częściej wykonane są z drewna, sprawdzą się w szczególności obrusy białe i czerwone – pasują one zwłaszcza do ciemnego drewna.

Nie zapominajmy również o serwetkach. Ponieważ – tak jak już wspomniałam, potrawy z grilla są tłuste i soczyste, serwetki dla każdego z biesiadników są po prostu niezbędne. Jeśli nie chcemy zniszczyć naszych najpiękniejszych serwetek domowych, warto sięgnąć po jednorazowe serwetki papierowe. W sezonie grillowym znajdziemy w sklepach mnóstwo takich serwetek, w rozmaite wzory. Oczywiście serwetki papierowe mogą być również gładkie, wówczas wydadzą się nieco bardziej eleganckie.

Z pewnością przyda się również koszyczek na pieczywo. Będzie pasował do drewnianego stołu, a jeśli przykryjemy koszyczek lnianą serwetką, wówczas z pewnością będzie wyglądał pięknie, nie przestanie przy tym być praktyczny. W koszyczkach i bambusowych miseczkach można również ułożyć owoce lub rozmaite dodatki, na przykład muffinki na deser.

Należy pamiętać także o aluminiowych tackach, które z pewnością przydadzą się do przyrządzania potraw na grillu. Można również zaopatrzyć w specjalne ruszty, na przykład do pieczenia ryb. Niezbędne mogą okazać się również szpikulce do szaszłyków, szczypce do obracania kiełbasek i mięsa, łopatki do przewracania soczystych steków oraz rozmaite widelce grillowe. Warto pomyśleć o tym wcześniej, by później nie szukać niczego w pośpiechu.

Mam nadzieję, że moje porady pozwolą Wam spędzić czas w miłej, rodzinnej atmosferze :) Nie możemy przecież zapomnieć o tym, by na grilla zabrać dobry humor i uśmiech. Wówczas będziemy mogli w pełni cieszyć się piękną pogodą i swoim towarzystwem :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz