sobota, 28 maja 2011

Niezawodne sposoby na udane Kinder Party


Nasze maluchy, podobnie jak my, zazwyczaj uwielbiają wszelkiego rodzaju przyjęcia i bale. Jednak przyjęcia dla dorosłych często nie są organizowane z myślą o dzieciach. Dlatego też dla najmłodszych wymyślono Kinder Party i Kinderbale, które organizowane są podczas uroczystości takich jak urodziny malucha czy Dzień Dziecka. Jak jednak przygotować takie przyjęcie dla dzieci, tak, by było ono udane? Przygotowałam dla Was kilka sprawdzonych porad :)

Plamoodporny obrus
Plamoodporny obrus jest podstawą każdego przyjęcia organizowanego dla dzieci. Wszelkiego rodzaju dziecinne imprezy w gronie rówieśników charakteryzują się beztroską zabawą, trudno więc wymagać od maluchów, by zachowywały się zgodnie z etykietą. Bardzo często zdarza się, że na takim przyjęciu coś się rozleje lub upadnie na obrus. Aby zaoszczędzić sobie i dzieciom niepotrzebnego stresu, wystarczy po prostu nakryć stół plamoodpornym obrusem. Wówczas z czystym sumieniem będziemy mogli pozwolić dzieciom na zabawę, a nasze najlepsze obrusy na tym nie ucierpią.

Jednorazowe naczynia
Charakterystyczną cechą wszelkiego rodzaju Kinder Party i Kinderbali jest fakt, że prawie nigdy nie odbywają się one w całości przy stole. Dzieci przysiadają przy nim tylko, by coś przekąsić i zazwyczaj szybko wracają do zabawy. Nie trudno się domyślić, że stół i naczynia są często potrącane. W taki sposób bardzo łatwo o nieszczęście i stłuczenie naszego pamiątkowego serwisu lub kompletu luksusowej porcelany. Dlatego też idealnym rozwiązaniem jest wcześniejsze zaopatrzenie dzieci w plastikowe i papierowe naczynia oraz kubeczki.  

A jeśli organizujecie bardziej "eleganckie" Kinder Party, polecamy piękne i kolorowe naczynia dla dzieci.

Odpowiednie menu
Oczywiście trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek przyjęcie bez odpowiednio dobranego menu. W przypadku dzieci jest to szczególnie ważne, gdyż często zdarza im się grymasić przy jedzeniu. Z tego właśnie względu na żadnym Kinderbalu nie powinno zabraknąć ulubionych przez dzieci potraw, takich jak słodycze, ciastka czy frytki.

Gry i zabawy
Dzieciom, szczególnie tym młodszym, trudno jest na dłużej skupić uwagę. Trudno zatem od maluchów wymagać, by całe przyjęcie przesiedziały przy stole. Warto zatem przygotować dla nich atrakcyjne gry, zabawy i konkursy, które zajmą maluchy i zagwarantują im dobrą zabawę. Ciekawym pomysłem jest na przykład wynajęcie klowna, który umili dzieciom czas.

Wesołe dekoracje
Aby Kinder Party było udane, nie wolno zapomnieć o odpowiednich dekoracjach. Powinny one być dostosowane do wieku maluchów. Z pewnością sprawdzą się kolorowe baloniki, serpentyny, konfetti oraz zabawne czapeczki dla każdego uczestnika przyjęcia. Oczywiście o dekoracjach można pomyśleć z wyprzedzeniem. W przygotowaniach do Kinderbalu mogą również brać udział dzieci – mogą być wykonawcami większości dekoracji.

Bezpieczeństwo przede wszystkim
Każdemu rodzicowi zależy na bezpieczeństwu jego pociech. Dlatego też przed przyjęciem dobrze jest usunąć z pomieszczenia, w którym będzie odbywał się Kinderbal, ostre i niebezpieczne przedmioty. W żadnym wypadku na stole nakrytym dla dzieci nie powinny znaleźć się zapalone świece, a świeczki urodzinowe powinny być zapalone przy asyście osób dorosłych.

Aby przyjęcie dla maluchów było udane, potrzebne są wcześniejsze przygotowania do tego ważnego dla każdego dziecka wydarzenia. Najważniejsze jest oczywiście pozytywne nastawienie i uśmiech, który powinien towarzyszyć nam nie tylko podczas Kinderbalu, ale i podczas przygotowań do niego. Dlatego też dobrze jest zaangażować w nie maluchy :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz