poniedziałek, 23 maja 2011

Przyjęcie dla maluchów z okazji Dnia Dziecka


Dzień Dziecka to w wielu domach wyjątkowy dzień :) Maluchy również lubią swoje święto. Dostają wówczas prezenty, coraz częściej tego dnia urządza się również małe przyjęcie dla najmłodszych. Jeśli i wy zastanawiacie się jaką niespodziankę przygotować dla maluchów w tym roku, mam dla Was kilka sprawdzonych pomysłów na Kinderbal dla Waszych dzieci oraz dla pociech Waszych przyjaciół :) Jak zatem urządzić przyjęcie z okazji Dnia Dziecka?

Przede wszystkim musicie wiedzieć o tym, że przyjęcie dla najmłodszych można zorganizować wspólnie z rodzicami znajomych maluchów. Wówczas będziecie mogli podzielić przygotowania do uroczystości i koszty Kinderbalu między siebie. Z pewnością również takie przyjęcie będzie dużo ciekawsze, gdy zamiast siedzieć z babciami i ciociami Wasza pociecha będzie mogła bawić się w gronie rówieśników. Jeśli organizujecie Kinderbal sami, nie zapomnijcie więc o przygotowaniu i wręczeniu zaproszeń dla kolegów i koleżanek Waszego dziecka. Zadbajcie również o to, by dzieci były mniej więcej w tym samym wieku – wówczas dużo łatwiej przygotować dla nich zabawy i konkursy :)

Kinderbal w stylu Disneya
Doskonałym pomysłem na przyjęcie dla dzieci jest Kinderbal w stylu Disneya. Oznacza to, że wybieramy motyw przewodni Kinderbalu, np. królewny i księżniczki, a następnie wykorzystujemy ten motyw przy nakrywaniu i dekorowaniu stołu. Bajki Disneya są znane i lubiane chyba przez wszystkie dzieci, dlatego łatwo będzie Wam wybrać temat przewodni Kinderbalu zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców oraz dla mieszanej grupy dzieci. Wspomniane wcześniej królewny i księżniczki to doskonały pomysł na przyjęcie dla dziewczynek. W zaproszeniu można zamieścić informację o obowiązkowym kostiumie.

Jeśli wybraliśmy już temat przewodni Kinderbalu, wówczas dobrze byłoby pomyśleć o nakryciu stołu. Można skorzystać z papierowych i plastikowych naczyń z nadrukowanymi postaciami z bajek Disneya, np. z Kubusia Puchatka. Papierowe i plastikowe naczynia mają tę zaletę, że nie stłuką się i bardzo łatwo je sprzątniemy. Można również skorzystać z zastawy stołowej dla dzieci – z tradycyjnych naczyń, ale ozdobionych postaciami z kreskówek. Jeśli w Kinderbalu będą brały udział młodsze dzieci, pamiętajcie wówczas, by dbać o ich bezpieczeństwo. Wówczas ktoś z dorosłych powinien stale mieć maluchy na oku. W przypadku nieco starszych dzieci tradycyjne naczynia raczej są lepszym pomysłem niż plastikowe, gdyż dzieci uczą się wówczas zachowania przy stole.

Stół można udekorować serpentynami balonikami. W sklepach dostępne są baloniki w rozmaitych kształtach i z rozmaitymi nadrukami. Baloniki to nie tylko doskonały pomysł na dekorację, ale również świetny pomysł na zabawę. Pamiętajmy by dekoracje w jakiś sposób współgrały z tematem przewodnim Kinderbalu. Jeśli będzie nim Myszka Mickey najlepiej, by baloniki i inne akcesoria przedstawiał wizerunek najsłynniejszej myszki świata i jej przyjaciół.
Nie zapominajmy również o obrusie. Jeśli dzieci są malutkie, wówczas plamoodporny obrus jest wprost niezbędny. W przypadku starszych dzieci można wypróbować tradycyjne nakrycie stołu, oczywiście najlepiej z zabawnym motywem bajkowym. Takie nakrycie stołu będzie również lekcją zachowania przy stole. Jeśli jednak tak się składa, że na Kinderbalu będzie kilku urwisów, lepiej wcześniej pomyśleć o obrusie plamoodpornym :) 

Kinderbal w ogrodzie
Ponieważ czerwiec jest bardzo ciepłym miesiącem, gdy będzie ładna pogoda warto urządzić Kinderbal w ogrodzie. Dzieci będą miały dużo miejsca do zabawy, a wiadomo przecież, że zabawa na świeżym powietrzu jest najprzyjemniejsza :) Jeśli chodzi o przygotowanie stołu na Kinderbal w ogrodzie, w zasadzie nakrywamy go podobnie jak w domu, z tą małą różnicą, że zdecydowanie lepiej sięgnąć po plastikowe sztućce, talerzyki i kubeczki. Stół warto ustawić na uboczu, by dzieci miały więcej miejsca na zabawę.
Polecamy również markowe sztućce dla dzieci - idealne na prezent dla malucha!

Dzień Dziecka to bardzo radosne święto i każde dziecko tego dnia powinno być wesołe i uśmiechnięte. Zorganizowanie małego przyjęcia dla maluchów jest doskonałym sposobem na spędzenie tego dnia. Z pewnością potwierdzi to każdy maluch :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz