środa, 4 maja 2011

Wiosenne dekoracje stołowe

 

Wiosna niezmiennie kojarzy się kwiatami, dlatego wiosenne dekoracje stołowe zazwyczaj bazują właśnie na kwiatach albo roślinach. Jednak jeśli chcecie, aby Wasz stół był wyjątkowo udekorowany na wiosnę, warto czasem wyczarować nieco bardziej pomysłową dekorację kwiatowo – wiosenną. Może zwyczajne bukiety i bukieciki ułożyć zupełnie inaczej niż do tej pory? Oto kilka moich wskazówek:

Kwiaty w pudełkach zamiast tradycyjnych wazonów
    W jaki sposób nieszablonowo ustawić kwiaty na stole? Czasem wystarczy, że tradycyjny wazon wstawimy do ozdobnego pudełka. Możemy takie pudełko wykonać sami. Przydatny będzie także kolorowy papier z nadrukiem. Do róż będzie pasował papier w róże, ale nie jest to regułą. Jeśli nie jesteśmy pewni jaki papier wybrać, "najbezpieczniej" wybrać jednokolorowy. Jednak zgodnie z najnowszymi trendami w wiosennych aranżacjach stołowych, modne są wszelkie dekoracje w pionowe wąskie paseczki – takie też może być pudełko na bukiet. Zamiast kwadratowego pudełka, kwiaty możemy ozdobić również okrągłym "kloszem" z papieru. Do tego celu można użyć również dekoracyjnych doniczek.

Serwetki udekorowane kwiatami
    Kwiaty przydadzą się nie tylko do ustawienia ich w wazonie, ale również do dekoracji nakrycia. Wystarczy, że serwetkę przewiążemy kokardą i wetkniemy w nią pojedynczy kwiat. W przypadku minimalistycznej, nowoczesnej dekoracji może to być delikatny, drobny kwiatuszek, a w przypadku klasycznej – duży pąk kwiatowy.


Minimalistyczne ozdoby wiosenne
    Jeśli nie przepadacie za tradycyjnymi bukietami kwiatów ustawianymi na stole, a Wasz dom utrzymany jest w minimalistycznym stylu, z pewnością przypadną Wam do gustu ozdoby wykonane z rozłożystych gałęzi. Wystarczy, że nadamy im nieco wiosennego charakteru przy pomocy na przykład pąków kwiatów. Mogą to być jednak również drewniane kwiaty. Taką prostą dekorację umieszczamy na stole w pięknym wazonie i ozdoba gotowa :)


Nietypowe dekoracje wiosenne
    Nietypową ozdobą wiosenną są świeczniki wykonane z… kieliszków do wina. Wystarczy, że pąk kwiatu nakryjecie kieliszkiem niczym kloszem, a na jego nóżce ustawicie niewielką świeczkę lub podgrzewacz herbaciany. Goście z pewnością wpadną w zachwyt :)


Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Warto obudzić również swoją wyobraźnię i wyczarować niezwykłą dekorację na stół, która zadziwi gości, a Was wprawi w dobry nastrój. Chyba żadna dobra rada dotycząca dekorowania stołu nie zastąpi tej jednej: pamiętajcie, by wszelakie ozdoby wyrażały radość życia – wiosna to przecież czas, gdy przyroda budzi się do życia :)


1 komentarz: