czwartek, 17 listopada 2011

Dekoracje na przyjęcie Andrzejkowe


Niebawem Andrzejki – wiele osób już nie może doczekać się tego dnia ;) Jest to bowiem doskonała okazja do zabawy i miły sposób na spędzanie wolnego czasu. Na pewno każdy z nas ma już dość szarych, deszczowych, listopadowych dni. Czas więc trochę się rozerwać! :) Nie jest łatwo jednak przygotować niepowtarzalne przyjęcie, które zapadnie Waszym gościom w pamięć na długo. Dlatego dzisiaj podzielę się z Wami pomysłami na oryginalne aranżacje stołowe, które zachwycą Was i Waszych przyjaciół. Mam nadzieję, że będziecie bawili się wyśmienicie, a atmosfera Andrzejkowej tajemniczości będzie towarzyszyła Wam od początku do końca przyjęcia :)

Zioła w roli głównej – Andrzejki w chacie zielarki
Niezwykle ciekawym tematem przewodnim przyjęcia Andrzejkowego mogą być zioła. Wspaniale sprawdzą się one jako dekoracje stołowe oraz jako element menu. Uczyńcie ze swojego przyjęcia Andrzejkowego mały spektakl i zaskoczcie swoich gości przebierając się za wiedźmę – zielarkę lub za znachora ;) Niech przy każdym nakryciu znajdzie się związany pęczek wysuszonych kwiatów lub ziół, które zbierzecie podczas spaceru za miastem. Możecie przywitać gości aromatycznym naparem, który nie tylko rozgrzeje, ale wprowadzi również w tajemniczy nastrój wieczoru wróżb :) Jako gospodarze wieczoru zadbajcie o to, by każdy z gości poczuł się wyjątkowo.

Wieczór w chacie zielarki to nie tylko wróżby, ale również stylowa zastawa stołowa w postaci… …drewnianych lub glinianych naczyń – misek, talerzy, kubków oraz drewnianych łyżek zamiast tradycyjnych sztućców. Wasi goście z pewnością poczują się jak przeniesieni w czasie i zapomną o codziennych troskach. A o to przecież chodzi! :) W centralnym miejscu stołu ustawcie wazon z suszonymi kwiatami lub kociołek – taki sam, jaki służy nam do przyrządzania smacznych dań nad ogniskiem. Napełnijcie go wodą, która posłuży do studzenia wróżb z wosku. Możecie również zrobić dekoracje z okrągłych naczyń wypełnionych suszonymi płatkami róż. Skropcie je perfumami lub olejkami eterycznymi – będą pięknie pachniały podczas całego spotkania przy stole.

Niezwykle ciekawym pomysłem na oryginalną dekorację jest również zawieszenie pęczków ziół na sznurkach nad stołem. Wystarczy, że przez całą długość pokoju przewiesicie dwa sznury. Jeśli nie macie sznurów "ekologicznych", plecionych, możecie posłużyć się sznurami do wieszania prania. Na nich drewnianymi klamerkami zawieszamy pęczki ususzonych wcześniej ziół i suszonek. Jest to niesamowicie klimatyczna ozdoba, która z pewnością przypadnie gościom do gustu.

Aura tajemniczości
Aurę tajemniczości w dużej mierze buduje odpowiednie oświetlenie, dlatego zadbajcie o bursztynowe, mocno rozproszone światło. Przydadzą Wam się wszelkiego rodzaju lampiony i świeczniki, a także podgrzewacze do imbryków z herbatą. Jeśli nie macie nic takiego w swoim domu, możecie zrobić lampiony samodzielnie z najzwyklejszych starych szklanek. Potrzebne Wam będą liście zebrane w parku oraz cienkie, plecione sznureczki. Wystarczy, że obwiniecie naczynia liśćmi, a następnie całą dekoracje obwiążecie sznureczkiem. Możecie także posłużyć się klejem z wody i mąki, aby przymocować liście. I lampion gotowy! :)

Przyjęcia Andrzejkowe mają ogromny urok i zdaje się, że Polacy świętują je nawet wówczas, gdy nie mają ani jednego znajomego o tym imieniu ;) Andrzejki wywodzą się z kultury ludowej, dlatego wszelkie aranżacje stołowe w takim stylu sprawdzą się wspaniale. Możecie poprosić swoich gości, aby przebrali się na ludowo. Nastrój na pewno będzie radosny, a wszystkie wróżby pomyślne :) Czego z całego serca Wam życzę nie tylko w ten dzień pełen magii i tajemnic :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz