niedziela, 20 listopada 2011

Urządzamy przyjęcie imieninowe dla AndrzejaAndrzejki są tak popularnym i lubianym przez Polaków świętem, że wiele osób zdaje się zapominać, że to przecież także dzień imienin Andrzeja. Osoby, które obchodzą swoje święta – urodziny i imieniny podczas szczególnych dat, mają nie lada kłopot. Z drugiej jednak strony wszyscy Andrzejowie mają gotowy temat przewodni przyjęcia imieninowego ;) Jak jednak urządzić imieniny Andrzeja, by pogodzić prywatne święto z tradycyjnymi wróżbami i zabawami? Z pewnością żaden Andrzej nie będzie narzekał na brak gości – wszyscy czekają bowiem na ten wyjątkowy listopadowy dzień. A może dobrym pomysłem jest zorganizowanie przyjęcia – niespodzianki dla Andrzeja? :)

Menu na przyjęcie "na stojąco"
Przede wszystkim imprezy Andrzejkowe skłaniają gości do większej aktywności niż przesiadywanie przy stole – chociażby z racji organizowanych zabaw i wróżb. I bardzo dobrze, nie będziecie musieli się martwić o zapewnienie gościom rozrywki. Przygotujcie jednak wcześniej odpowiednie menu. Mimo wszystko podczas każdego przyjęcia obowiązkowe jest przynajmniej jedno danie na ciepło. Podajemy je w środku trwania przyjęcia. Poza tym panuje niepisana zasada, że na stole (nawet szwedzkim) powinna znaleźć się także jedna potrawa na słodko i jedna potrawa na słono. Wówczas możecie być pewni, że każdy z gości wyjdzie z przyjęcia imieninowego syty i zadowolony ;)

Jeżeli zakładamy, że zajmiemy gości wróżbami i Andrzejkowymi grami, dobrze jest przygotować kilka różnych sałatek zamiast pracochłonnych potraw. Niech więc staną się one prawdziwym kulinarnym punktem wieczoru ;) Aby urozmaicić nieco ich podawanie, zamiast tradycyjnych misek i miseczek, użyjcie półmisków. Trzeba jednak pamiętać, by przygotowane sałatki wyglądały ciekawie i kolorowo. Niech potrawy same w sobie staną się główną dekoracją stołu, który w Andrzejkowy wieczór będzie stał nieco opuszczony ;)

Andrzejkowe dekoracje i zaproszenia
Jeśli szykujecie przyjęcie – niespodziankę dla Andrzeja, z powodzeniem możecie wykorzystać dekoracje kojarzące się odrobinę z karnawałem, czyli wszelkiego rodzaju balony oraz serpentyny. Ustawcie więc stół pod ścianą – będzie on swojego rodzaju bufetem. Konieczne będą również długie obrusy zakrywający nogi od stołu. Najlepiej sprawdzą się jednolite tkaniny. Do obrusa przyczepiamy serpentyny i tasiemki. Całość powinna przypominać nieco stoły udekorowane na bal maturalny znany z amerykańskich filmów. Dodatkowo można postawić w centrum stołu misę z ponczem. 

Sprawdzi się również stylowe oświetlenie w postaci lampionów i świec – jak na Andrzejkowy wieczór wróżb przystało :) Nie ma bowiem potrzeby, by rezygnować z zabaw. Przede wszystkim dlatego, że goście mogliby poczuć się rozczarowani. Świetnym sposobem na zapoczątkowanie zabawy jest rozesłanie nieszablonowych zaproszeń. Potrzebny będzie Wam czerwony brystol, z którego należy powycinać serca. Następnie każde z nich tniemy w charakterystyczny sposób. Każdy z gości powinien otrzymać jedną połówkę wraz z zaproszeniem. Już na przyjęciu osoby, które mają pasujące do siebie połówki serca, będą stanowiły parę. Jest to doskonały pomysł na Andrzejkową zabawę szczególnie wówczas, gdy zaproszone osoby to w większej części single :)

Połączenie Andrzejek z przyjęciem imieninowym może okazać się ciekawym doświadczeniem. Na pewno wróżby i Andrzejkowe zabawy będą dodatkową atrakcją. Najważniejsze jednak jest, by dobrze wyważyć proporcje między Andrzejkową a imieninową częścią spotkania. Andrzej, który nie dostanie żadnego imieninowego upominku oraz goście, którzy znaleźli się na zwyczajnych imieninach, mogą poczuć się urażeni.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz