czwartek, 30 grudnia 2010

Sylwestrowe nakrycia i dekoracje stołu


Stół na przyjęcie Sylwestrowe powinien być udekorowany bogato i wyraziście. Ta noc to przecież czas radości i hucznej zabawy. Poza tradycyjnymi ozdobami, takimi jak baloniki, serpentyny i brokat jest jeszcze wiele innych możliwości dekoracyjnych - można zaskoczyć gości czymś naprawdę niecodziennym i jednocześnie eleganckim :) Sylwester każdego roku można przecież urządzać w zupełnie innym stylu! Zaprezentuję Wam dwa nieszablonowe rozwiązania na przyjęcie Sylwestrowe – dekorację egzotyczną i zimową.

Wesołej zabawie doskonale będą towarzyszyły barwne ozdoby i żywe kolory. Szczególnie czerwień, pomarańcz, żółć i róż kojarzące się z energią i szaloną zabawą sprawdzą się w Sylwestrową noc. A co za tym idzie – wspaniałym rozwiązaniem jest egzotyczna dekoracja inspirowana motywami kwiatowymi lub owocowymi. Na stole można ustawić storczyki lub kosz z owocami i dopasować do nich obrus. Musi on być równie kolorowy, ale odpowiednio dobrany. Poza tym na każdym talerzu można ułożyć okazały kwiat lub owoc. Brzeg obrusa można też udekorować girlandą kwiatów, chociażby sztucznych. Dodatkowo na półmiskach z potrawami układamy długie liście palmy lub ananasa. Natomiast szklanki z kolorowymi drinkami dekorujemy plasterkami owoców i słomkami z palemką. Ponieważ sama dekoracja stołowa jest bardzo wystawna, naczynia powinny być w miarę proste. Śnieżnobiała porcelana stołowa będzie stanowiła odświeżający akcent, zwłaszcza jeśli na stole ułożymy również białe kwiaty i żywo zielone listki – dzięki temu egzotyczny przepych nie będzie przytłaczał.

Drugim sposobem na udekorowanie stołu na Sylwestrowe przyjęcie jest chłodna aranżacja. Stół utrzymany w błękitnych i białych barwach, albo w srebrze i bieli stworzy niepowtarzalną atmosferę. Pełna blasku dekoracja podkreśli uroczysty charakter spotkania, a jednocześnie będzie kojarzyła się z zimową aurą. Poza tym jest niewątpliwie bardzo elegancka i wytworna. Przede wszystkim obrus powinien stanowić tło dekoracji – dobrze, żeby był jednolity i w chłodnych barwach. Rezygnujemy ze standardowych dekoracji typu baloniki i serpentyny na rzecz białych lub niebieskich kryształków rozsypanych na stole niczym confetti. Do takich ozdób świetnie będą pasowały kryształowe naczynia i wysokie kieliszki, a także srebrne sztućce. Serwetki, najlepiej białe (jeśli obrus jest kolorowy), przewiązujemy sznurem kryształowych koralików lub sztucznych pereł – można również użyć obrączek do serwetek utrzymanych w podobnym stylu dekoracyjnym. Szklanki można też udekorować przezroczystymi kamyczkami w jednolitej kolorystyce – naklejamy je dwustronną taśmą klejącą, którą łatwo będzie później usunąć. Takie kamyczki, których spód jest płaski, kupimy w sklepie zoologicznym – często dekoruje się nimi akwaria dla rybek. Natomiast jeśli mamy okrągłe, białe serwetki, możemy ułożyć je pod każdym nakryciem. Szczególnie pięknie wyglądają takie, które przypominają płatki śniegu.

Zdecydowanie mało eleganckim sposobem na Sylwestrową dekorację jest używanie świątecznych ozdób. Mimo że ciężkie, złote i kolorowe łańcuchy kojarzą się z przepychem – ładnie wyglądają tylko na choince. Jeśli  nie mamy pomysłu lub czasu na wymyślenie spektakularnych dekoracji, zawsze można skorzystać ze standardowego zestawu ozdób – serpentyn, confetti czy obrusu obsypanego brokatem. W okresie przed Nowym Rokiem znajdziemy w sklepach specjalne zestawy dekoracji – m.in. baloniki czy plamoodporne obrusy w Sylwestrowe wzory.

Sylwester to doskonała okazja do szalonej zabawy, nieco ekstrawagancji na naszym stole na pewno więc nie zaszkodzi :) Warto wcześniej wymyślić i przygotować stołową aranżację, by zaskoczyć gości czymś niecodziennym. Rozpoczęcie Nowego Roku w pełnej blasku i przepychu dekoracyjnego aurze niewątpliwie wprawi wszystkich uczestników zabawy w dobry nastrój!


Szczęśliwego Nowego Roku!

Zdjęcie pochodzi z serwisu: http://www.tasteofhome.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz