piątek, 24 lutego 2012

Nakrycie stołu na Dzień Kobiet


            Świętowanie Dnia Kobiet jest sympatycznym zwyczajem i myślę, że każda z Pań bardzo lubi ten dzień :) Wielu Panów z pewnością chciałoby przygotować dla swojej żony coś specjalnego. Nie obejdzie się bez skromnego chociażby kwiatka. Ponieważ marzec rozpoczyna sezon wiosenny, macie duże pole do popisu, jeżeli chodzi o nakrycia i dekoracje stołu :) Dzisiaj przygotowałam dla Was kilka propozycji aranżacyjnych, które wspaniale sprawdzą się 8 marca. Mam nadzieję, że znajdziecie tutaj inspirację dla własnych rozwiązań :)


Pastelowe, wiosenne aranżacje
            Początek marca to czas, kiedy obserwujemy pierwsze zwiastuny wiosny. Warto wykorzystać więc ten motyw również w dekoracjach stołowych. Najważniejszy jest oczywiście  odpowiedni dobór obrusa i serwetek – zawsze jest to baza wyjściowa do komponowania całego nakrycia stołu. Oczywiście nadal modne są wszelkiego rodzaju bieżniki i obrusy układane wzdłuż stołu w postaci pasa materiału. Jeśli chodzi o kolorystykę - w sezonie wiosennym najmodniejsze będą delikatne zielenie, róże, pomarańcze, błękity. Pastele wnoszą dużo świeżości i radości nie tylko na stół, ale i do pomieszczenia, gdzie on stoi. Podobno mężczyźni mają kłopot z rozróżnieniem koloru różowego i pomarańczowego – jednak to zestawienie również będzie święciło swój wielki powrót w nadchodzących miesiącach. Jeśli więc szykujecie niespodziankę dla bliskich kobiet na 8 marca, pamiętajcie o tym, że Panie są wyjątkowo wyczulone na sprawy związane z najnowszymi trendami, nie tylko jeśli chodzi o ubiór ;)
Efektownie ułożone kwiaty
            Trudno wyobrazić sobie Dzień Kobiet bez kwiatów, szczególnie tulipanów – Panowie z pewnością świetnie zdają sobie z tego sprawę :) Nie zapomnijcie jednak, że są one również wspaniałą ozdobą stołu. Okazuje się również, że dekoracje kwiatowe wcale nie są trudne w ułożeniu – zwłaszcza w nadchodzącym sezonie. Najważniejsza jest bowiem naturalność. Coraz większą popularnością cieszą się skromne, "polne" kwiaty – wypierają one róże i lilie, które dla niektórych osób wydają się zbyt pompatyczne, zarezerwowane na podniosłe uroczystości i święta. Stokrotki, tulipany oraz wszystkie rośliny, jakie znajdziecie w przydomowym ogródku sprawdzą się zatem wyśmienicie!
Odrobina dobrego smaku i zmysłu estetycznego sprawi, że każdy ułoży pełen uroku, urzekający prostotą bukiet. Pamiętajcie, że wiosenne, soczyście zielone i kolorowe kompozycje najpiękniej wyglądają w przezroczystych, napełnionych wodą naczyniach: wazonach, misach i kulach przypominających akwaria. Szkło sprawia, że kompozycja kwiatowa wygląda wyjątkowo świeżo, a przy tym prostota naczynia nie przytłacza piękna delikatnych, wiosennych kwiatów. To sprawdzony zabieg estetyczny już od kilku sezonów!
Jeżeli chodzi o sposób ułożenia kwiatów w wazonach, mam dla Panów jeszcze jedną dobrą wiadomość: modne będzie z pozoru niedbałe ułożenie naręcza kwiatów po jednej stronie naczynia. Taka kompozycja jest łatwa w przygotowaniu, nie musicie więc trudzić się z układaniem bukietu w zbitą kulę – bardzo ciężko osiągnąć taki efekt i zazwyczaj nie wystarczą do tego kwiaty i wazon napełniony wodą. 

Nietypowe dekoracje z gałązek
            Niezwykle ciekawym rozwiązaniem dekoracyjnym są ozdoby z gałązek. Pamiętacie z pewnością, jak popularne było – i nadal jest – układanie ascetycznych kompozycji z gałęzi w wazonach. Otóż ciekawym, zupełnie innowacyjnym pomysłem jest ustawianie nakryć na gałązkach zwiniętych w swojego rodzaju gniazdo. Wiosna to przecież także czas przylotu ptaków! Każdej kobiecie z pewnością spodoba się tak pomysłowa dekoracja stołu, a Panowie mają w tym wypadku możliwość wykazania się swoimi zdolnościami manualnymi :)


            Dzień Kobiet to doskonała okazja do tego, żeby wypróbować na swoim stole najnowsze, wiosenne trendy w dekoracjach stołów. Jestem pewna, że przypadną Wam one do gustu – są radosne, świeże i słoneczne. Przy tym naturalność i prostota najmodniejszych nakryć stołu sprawia, że czujemy się przy nich wspaniale – mają bowiem ciepły, domowy charakter. Bez względu na to czy jesteś mężczyzną planującym kulinarną niespodziankę z okazji 8 marca, czy kobietą zapraszającą swoich bliskich na małe przyjęcie – z pewnością poradzisz sobie z taką aranżacją stołową :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz