niedziela, 12 lutego 2012

Walentynkowa kolacja


   Walentynki już niebawem, w wielu domach trwają więc zapewne potajemne przygotowania do odświętnej kolacji ;) Mam nadzieję, że ten dzień nie jest jednak dla Was tak wyjątkowy jakby mogło się wydawać i zaskakujecie swoją drugą połówkę częściej niż tylko raz w roku ;) Z pewnością wiecie więc, co najbardziej ucieszy ukochaną osobę – czym ją pozytywnie zaskoczycie, co Ją lub Jego najbardziej wzruszy. Przygotowałam jednak dla Was garść wskazówek, które przydadzą się z organizacyjnego punktu widzenia. Może opisane poniżej pomysły zainspirują Was do stworzenia niepowtarzalnych dekoracji stołowych, które wprawią w zachwyt bliską osobę? 


Czy tylko we dwoje?
    Zwyczaj zapraszania ukochanej kobiety do restauracji w Walentynkowy wieczór wywodzi się z Francji, najromantyczniejszego chyba kraju na świecie. Jednak niezależnie od położenia geograficznego wspólna kolacja należy do obowiązkowego "zestawu Walentynkowego", zaraz obok czerwonych róż, czekoladek i drobnych upominków. Wiele osób zastanawia się zapewne czy wypada w ten wieczór zaprosić przyjaciół i urządzić małą, kameralną uroczystość. Przede wszystkim musicie zapytać o to swoją drugą połówkę, często bowiem spotkania przy stole wymagają przygotowań angażujących całą rodzinę, a nikt chyba nie chciałby pokłócić się tego dnia o niepozmywane naczynia ;) Nikt jednak nie powiedział, że kolacja Walentynkowa musi odbywać się dwuosobowym gronie. Jeśli uwielbiacie spotkania z przyjaciółmi i w taki sposób najlepiej odpoczywacie, Walentynki są doskonałą okazją do urządzenia kameralnego przyjęcia. Niektórzy wybierają datę 14 lutego jako dzień idealny na oświadczyny, można więc zaplanować wcześniej spotkanie przy stole, na które zostaną zaproszeni rodzice ukochanej. 


Pomysł na Walentynkowy wazon
    Jak nietrudno zgadnąć, dominującą barwą Walentynkowych dekoracji stołowych jest zazwyczaj czerwień lub róż. Niektórym osobom kolor ten wydaje się jednak nieco ciężkawy -  zwłaszcza, jeśli na stole ułożymy czerwony obrus. Nowoczesne dekoracje stołowe zachwycają swoją lekkością i świeżością, dlatego wspaniale sprawdzi się połączenie bieli i czerwieni. Ostatnimi czasy modne jest również romantyczne połączenie różu i złocistych odcieni. Jeśli chcecie, by stół zdobiły kwiaty, możecie stworzyć elegancką, nowoczesną ozdobę, do której będziecie potrzebowali szerokiego, przezroczystego wazonu lub misy. Przydać się może nawet niewielkie akwarium kuliste. Wypełnijcie je czerwonymi lub różowymi groszkami. Mogą to być koraliki lub nawet… cukierki. Następnie do wazonu wkładamy dopasowane kolorystycznie kwiaty. Uważajcie jednak na połączenia czerwieni i różu – bardzo trudno tak skomponować dekorację z tych kolorów, by była ona estetyczna i elegancka.


Pomysł na Walentynkowe naczynia
    Ważną kwestią jest dobór odpowiedniej zastawy stołowej. W Walentynkowy wieczór sprawdzą się zabawne serwisy ozdobione na przykład serduszkami, jednak nie bardzo wiadomo, co zrobić z nimi w inne dni roku. Możecie więc ozdobić białe naczynia… lukrem w tubce. Najlepiej zrobić to już po nałożeniu jedzenia, w wolnych miejscach na talerzykach, spodeczkach itp. Kiepskim pomysłem jest ozdabianie sztućców, ale dekoracyjne kieliszki świetnie będą prezentować się na stole. Niektórym osobom pomysł ten może wydać się kiczowaty, ale taki już jest charakter tego święta ;)


    Mam nadzieję, że moje porady przydadzą się Wam podczas przygotowywania Walentynkowej kolacji – niezależnie od tego czy będzie to niespodzianka, czy starannie zaplanowane przyjęcie. Walentynki to doskonała okazja do tego, żeby spędzić trochę czasu razem, w miłej atmosferze. Myślę, że każdemu z nas trochę brakuje takich beztroskich chwil na co dzień. Wszystkim życzę zatem wspaniałych Walentynek :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz